arama

  Oyak Renault Üretime Ara Verme Kararı Aldı

  renault-logo
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mehmet Sefa Lazoğlu
  • Beğen
   Loading...

  Oyak Renault Otomobil Fabrikaları koronavirüs koronavirüs nedeniyle üretimine ara verme kararı aldığını açıkladı.

  Dünyanın gündemindeki en önemli konu olan koronavirüs birçok sektörü etkiledi ve etkilemeye de devam ediyor. Virüsün en çok etkilediği sektörlerden biri de otomotiv sektörü oldu.

  Oyak Renault Otomobil Fabrikaları tarafından yapılan açıklamada, çalışan sağlığının şirket için önemi ve Sağlık Bakanlığı’nın yönergeleri doğrultusunda bugüne kadar alınan tedbirlerden bahsedildi. Ayrıca açıklamada global tedarik zincirindeki aksamalara dikkat çekilerek Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nın faaliyetlerinin büyük bir kısmına 26 Mart tarihi itibarıyla kademeli olarak geçici bir süre ara verileceği belirtildi.

  Açıklamada ek olarak şirket yetkilileri tarafından Sağlık Bakanlığı tarafından önerilen tavsiyeler doğrultusunda şirket çalışanları evlerinde kalmaya ve talimatlara uymaya davet edildi.

  Bir diğer otomotiv firması Volkswagen de Rusya’daki fabrikalarında üretimi askıya alma kararı aldı. Alınan bu karara gerekçe olarak Avrupa’dan parça temini konusunda yaşanan sıkıntılar gösterildi. Rusya’daki fabrikalardaki üretimin askıya alınacağı tarih aralığı ise 30 Mart- 10 Nisan olarak açıklandı.

  Daha fazla otomobil haberleri için sitemize abone olarak bildirimleri açabilir ve sosyal medya kanallarından bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ