arama

  ÖSYM, 9 Sınavın Tarihini Değiştirdi! İşte Yeni Tarihler

  osym-sinav-ertelendi-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onuralp Hızal
  • Beğen
   Loading...

  ÖSYM, 9 sınavın tarihini değiştirdi. Kurul, koronavirüs önlemleri kapsamında 2020 sınav takviminde büyük bir güncelleme yaptı ve 9 adet sınavın tarihini erteledi.

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, koronavirüs önlemleri kapsamında 2020 sınav takviminde değişiklik yaptı. Yapılan açıklamaya göre 29 Mart tarihinde yapılması planlanan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme sınavı 3 Mayıs’a ertelendi.

  12 Nisan’da yapılması planlanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS/1) 17 Mayıs’ta, 18 Nisan’daki Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS/4) 2 Mayıs’ta, 19 Nisan’daki e-YDS/5 16 Mayıs’ta uygulanacak.

  26 Nisan’da yapılacağı duyurulan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) da 20 Eylül’de gerçekleştirilecek.

  3 Mayıs’ta yapılması planlanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES/1) 10 Mayıs’ta düzenlenecek. 20 Eylül’deki ALES/2 ise öne çekilerek 16 Ağustos’ta uygulanacak.

  16 Mayıs’ta yapılaması planlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (İSG/1) 29 Ağustos’ta gerçekleştirilecek.

  Ayrıca 2020 sınav takviminin güncel halini görmek için “www.osym.gov.tr” adresinden detaylara bakabilirsiniz. Açıklamada, “Koronavirüs pandemisi sürecinde devletimizin konuya ilişkin almış olduğu ve alacağı kararlar çerçevesinde kurumumuz tarafından yapılması planlanan sınavlarla ilgili adaylara ve kamuoyuna bilgilendirme yapılacak” şeklinde ifade edildi.

  Daha fazla koronavirüs haberleri için sitemizi ziyaret edebilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz. Takipte kalıp yorum yapmayı unutmayın.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ