e
sv

Okullar Ne Zaman Açılacak?

okullar-ne-zaman-acilacak-teknolama-min
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Milli Eğitim Bakanlığı, önümüzdeki yıl okullar ne zaman açılacak sorusunun cevabını verdi. 81 ile gönderdiği genelgeye göre okullar, önümüzdeki 31 Ağustos tarihinde açılacak.

Koronavirüs pandemisi sebebi ile geçtiğimiz okul sezonunun 2. dönemi tamamen uzaktan tamamlandı. Pandemi süreci hala tam olarak atlatılmış değilken, öğrenciler ve veliler okullar ne zaman açılacak sorusunu sorar oldu. Şimdiye kadar belli olmayan durum, dün gece saatlerinde yayınlanan bir genelge ile duyuruldu.

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, 2020 – 2021 eğitim öğretim yılı 31 Ağustos 2020 tarihinde açılacak ve 18 Haziran 2021 tarihinde sonlanacak. Ayrıca genelgede tatil zamanları da belirtiliyor. Birinci dönem ara tatili 16 – 20 Kasım 2020 arasında iken, yarıyıl tatili 25 Ocak – 5 Şubat 2021 döneminde olacak. İkinci dönem ara tatili ise 12 – 16 Nisan‘da yapılacak.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, resmi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. Selçuk, “Çocuklarımızın eğitim hakkı için en büyük millet ödevimiz olan ‘toplum sağlığımızı korumak’ hepimizin elinde.. 31 Ağustos’ta okullarımızın kapılarını açacak şekilde tedbirlerimizi alıyoruz. Kontrollü sosyal yaşam ile herkesi çocuklarımızın eğitimine destek vermeye çağırıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Tabii ki bu durum şimdilik planlanan bir genelge olduğunu unutmamak gerek. Tüm bunlar, herhangi bir problem olmaması durumuna göre planlanmış, koronavirüs pandemisinin beklenen 2. dalgasının gerçekleşmesi dahilinde iptal edilecektir. Umuyoruz ki bu felaket en kısa sürede biter ve kısa sürede tüm işler rayına girer.

Peki siz MEB tarafından yapılan açıklama konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak yapabilirsiniz. Ayrıca daha fazla koronavirüs haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.