e
sv

Okullar Ne Zaman Açılacak? Resmi Açıklama Yapıldı

421 Okunma — 18 Mayıs 2020 21:04
okullar-kapali-olabilir-teknolama-min
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda okullar ne zaman açılacak sorusunu da resmi olarak açıkladı. Şu an için uzaktan eğitim olarak devam eden eğitim öğretim yılı, bir süre daha bu şekilde devam edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okulların eğitim öğretim yılını sona erdirmeyi kararlaştırdık. Yeni eğitim öğretim yılı, önümüzdeki eylül ayında başlayacaktır. Bakanlığımızın yaz aylarındaki kurs ve benzeri faaliyetleriyse kendi takviminde devam edecektir. Kreşler ve gündüz bakım evleri, 15 Haziran’da faaliyete geçecektir” açıklaması ile eğitim öğretim yılının resmi olarak sonlandığını belirtti.

Bu açıklamalara göre uzaktan eğitim şeklinde yılı tamamlayacağız. Okullar ise 15 Haziran tarihinde normal dönemine geri dönecek diyebiliriz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca “Milletimizin ve tüm gençlerimizin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bundan 101 yıl önce bir 19 Mayıs günü Samsun’a ayak basarak istiklal mücadelesinin ilk adımını atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm Kurtuluş Savaşı kahramanlarımızı tazimle yad ediyorum. Saat 19.19’da ülkemizde tüm stadyumlar ışıklandırılarak seslendirme cihazlarından İstiklal Marşı yayını yapılacaktır. Milletimizin tüm fertlerini aynı saatte evlerinin pencerelerinden İstiklal Marşı okumaya davet ediyoruz” diyerek yarın saat 19.19’da tüm milletimizi balkonlarda İstiklal Marşı söylemeye davet etti.

Peki sen uzaktan eğitim konusunda ne düşünüyorsun? Okullar ne zaman açılacak sorusunun cevabının ardından uzaktan eğitim bir süre daha bizlerle olacak. Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla korona virüs haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.

 • Nurgüzel
  10 ay önce

  Uzaktan eğitim doğru bi seçenek ve bi süre böyle devam etmeli diye düşünüyorum

  yorum beğen
 • Yusuf665
  10 ay önce

  teknolojiye her zaman bilgi açığım vardır burdaki kaynaklara bakıp destek aliyorum muazzam bilgiler akıcı takdiren emeğe saglik

  yorum beğen
 • Çağrı Sevim
  10 ay önce

  Doğru bir karar gerçekten ama uzaktan eğitimin daha doğru ve düzgün olması gerekiyor

  yorum beğen
 • Rabia
  10 ay önce

  Okulların açık olması zaten çok tehlike yaratacak bir durumdu. Uzaktan egitim örgün eğitim kadar olmasa da yine de fayda sağlıyor. Tedbirlere devam edildiği surece insallah normal hayata doneriz

  yorum beğen
 • Diren Gunduz
  10 ay önce

  Öğrenci olduğum için Gerçekten bu habere bayıldım yarın baklava dağıtacam.

  yorum beğen
 • Burak Er
  10 ay önce

  Okulların geleceği ve önümüzdeki süreçte eğitim sürecinin işleyişi tam olarak bir muamma olarak gözüküyor. Ancak siz yazınızda şu anki süreci gerekli detaylara değinerek irdelemişsiniz. Kaleminize sağlık!!!

  yorum beğen
 • Eyüp
  10 ay önce

  Okulların açılmasına zaten gerek yoktu millet dinlensin biras evde bile yoğun tempo ders calisiliyor

  yorum beğen
 • Mehmet
  10 ay önce

  Dogru bir karar. Bir kaç hafta için okullarin yeniden açılmasına hiç gerek yoktu. İyi yürüttüğümuz bu surecte, okulların kapalı kalması yerinde olmuş.

  yorum beğen