e
sv

Okullar Açılacak mı? Okullar Ne Zaman Açılacak?

okullar-ne-zaman-acilacak-teknolama-min
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Okulların açılması ile ilgili birçok kişi farklı açıklamalarda bulunuyor. Vatandaşlar okulların açılmasını isterken, virüs salgını sebebi ile bu duruma dikkatli yaklaşılıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Peki okullar açılacak mı? Okullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılma durumu ile ilgili güncel paylaşımda bulundu. Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, okulların açılmasına henüz kesin gözüyle bakılmadığı belirtildi. Geçtiğimiz günlerde okulların 31 Ağustos tarihinde açılacağı yönünde yapılan açıklamalar sonrası birçok vatandaş eleştiride bulunmuştu.

Dün akşam saatlerinde ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konu hakkında yeni bir paylaşımda bulundu. Bakan Selçuk, “Çocuklarımızı okullarıyla, öğretmenleriyle, arkadaşlarıyla buluşturmak için hepimizin maske takması, sosyal mesafesini koruması, tedbirlere dikkat etmesi şart. #okullarıbirlikteaçacağız” şeklinde açıklama yaptı. Paylaşılan görselin üzerinde ise “Ben okula gitmek istiyorum. Lütfen maskenizi takın. Arkadaşlarımı özledim” paylaşımı yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, daha önce konu hakkında yaptığı açıklamada, “Okulların açılacağı hafta ne olacağını kimse bilemez. Bizim için birinci öncelik öğretmen ve öğrencilerimizin sağlığı. 31 Ağustos’ta açılacak derken bunu temenni ediyoruz. Sağlıklı bir durum oluşursa, şartlar elverişli olursa bu tarihte açacağız demek istiyoruz. Aylardır hazırlanıyoruz” şeklinde konuşmuştu.

Peki sizce okullar ne zaman açılacak? Ya da okullar açılacak mı? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.