Obilet, Rakibi Biletall Markasını Satın Aldı

35 Okunma 04 Temmuz 2021 14:22
obilet-biletall-teknolama-min

Özellikle otobüs bileti satın alırken en çok başvurulan platformlardan birisi olan Obilet, rakibi olan Biletall markasını da satın aldı. Obilet tarafından yapılan açıklamada, devir işlemlerinin Temmuz ayı içerisinde tamamlanacağı belirtildi.

Yalnızca Türkiye’nin değil, tüm dünyanın en çok ziyaret edilen 10 online otobüs ve uçak bileti satın alma platformu arasında yer alan Obilet, rakibi olan online bilet satın alma platformu Biletall ismini satın aldı. İki şirket arasında anlaşmaya varıldığını açıklayan Obilet, tüm devir işlemlerinin Temmuz ayı içerisinde tamamlanacağını belirtti.

Obilet, satın alma işleminin bedeline yönelik herhangi bir açıklamada bulunmadı. Ancak satın alım sonrasında iki isim, yine ayrı ayrı faaliyetlerine devam edecek. Aynı zamanda Obilet, 2021 yılında toplam 20 milyon bilet satmayı hedeflediğini açıklarken, bu anlaşmanın hedefleri için olumlu bir etkisinin olacağı belirtildi.

Birçok otobüs firmasının kendi sitesinden daha ucuza bilet satmayı başaran Obilet, geçmiş dönemlerde yaşanan engellere rağmen hepsini aşmayı başardı ve büyümeye devam ediyor. Bilindiği üzere geçmiş senelerde otobüs firmaları, Obilet üzerinden bilet satın alanların servis kullanım haklarının olmadığı gibi söylemlerde bulunuyordu.

Peki siz Obilet gibi online bilet satın alma platformları konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla internet haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Obilet, Rakibi Biletall Markasını Satın Aldı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ