NVIDIA RTX 4000 Serisini 2022 Yılında Satışa Sunabilir

31 Okunma 25 Temmuz 2021 00:07
nvidia-geforce-rtx-3070-ozellikleri-ve-fiyati-teknolama-min

Teknoloji devi NVIDIA yeni nesil ekran kartları olan RTX 4000 serisini 2022 yılında kullanıcılara sunabilir.

2020 yılının Eylül ayında RTX 3000 serisi ile piyasaya çıkan NVIDIA serinin yakalamış olduğu büyük satış başarısının ardından yeni serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bilindiği üzere 2020’nin son çeyreğinde çıkan RTX 3000 serisi özellikle madencilik sektörünün hızla yayılması nedeni ile oldukça yüksek satış sayısına ulaşmayı başarmıştı. Hatta çoğu modelin geçtiğimiz dönemler içerisinde yok sattığına da şahit olmuşluğumuz bulunmakta.

Şirket şimdi de bu başarısını yeni nesil ekran kartları ile de sürdürmek istiyor. Gelen bilgilere göre RTX 4000 serisinin tasarımında son aşamaya gelen şirket, yeni nesil ekran kartları ile RTX 3000 serisinden çok daha daha fazla performans sunmayı amaçlıyor.

Şu ana kadar ortaya atılan iddialara göre yeni nesil ekran kartlarının daha gelişmiş RTX teknolojisi ile karşımıza çıkacak. Ayrıca tasarımın tamamlandığı ve üretime hazır olduğu düşünülen ekran kartlarının buna rağmen 2022 yılının son çeyreğinde çıkması bekleniyor. Tarihin 2023 yılına sarkabileceği konuşuurken modellerin bahsedilen tarihlerden önce çıkacağına ihtimal verilmiyor.

NVIDIA cephesinden gelen haberlerin yanı sıra diğer şirketlerin de bu gelişmeler ışığında boş durmadığı ortada. AMD cephesinden de yeni nesil ekran kartlarını 2022 yılının son çeyreğinde tanıtması bekleniyor. Ayrıca ekran kartı sektörüne giriş yapmaya hazırlanan Intel’in de aynı tarihlerde yeni ekran kartlarını tanıtacağı yapılan tahminler arasında.

Peki sizin yeni nesil NVIDIA RTX 4000 serisinden beklentileriniz neler? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla donanım haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

NVIDIA RTX 4000 Serisini 2022 Yılında Satışa Sunabilir

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ