arama

  NFC ile Kablosuz Şarj Sağlayabileceğiz

  nfc-kablosuz-şarj-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  Son dönemlerde teknoloji, mümkün olduğunca kablosuz bir hal alma yolunda ilerliyor. Bu durum kullanıcılar için konfor ve rahatlık sağlasa da, bu tarz kablosuz ürünler kablolu rakiplerine karşı birkaç kat daha pahalı oluyor. Şimdi ise NFC ile kablosuz şarj desteğinin geleceği duyuruldu. Bu da kablosuz şarj teknolojisinin daha maliyetsiz olacağı anlamına geliyor.

  Bilindiği üzere kablosuz şarj desteği, akıllı telefonların amiral gemisi modellerinde yer alıyor. Hatta bazı model telefonlarda tersine şarj desteği bile bulunuyor. Telefon üreticileri için de bir yarış haline gelen kablosuz şarj teknolojisi, maliyeti mümkün olduğunca azaltmaya çalışıyor. Yeni gelen bilgilere göre orta segment telefonlarda da bulunan NFC, kablosuz şarj için kullanılabilecek.

  Resmi olarak onaylanan özellik, NFC sahibi bir akıllı telefona küçük bir anten takarak çalışıyor. Henüz çok yeni olan bu teknoloji, şimdilik yalnızca 1W gücü ile telefonları şarj ediyor. Bu durum henüz çok yavaş olsa da, kablosuz şarj teknolojisi için önemli bir adım diyebiliriz.

  İlerleyen zamanlarda NFC ile de yüksek hızlı şarj sağlanabileceği düşünülüyor. Şu anda ise NFC, daha çok veri transferi için kullanılmakta olan bir teknoloji olarak karşımıza çıkıyor.

  Ayrıca yeni teknolojinin yalnızca telefonlar için değil, akıllı saatler, kablosuz kulaklıklar, dijital kalemler ve daha fazlası için de kullanılabilir olacağı düşünülüyor. Ancak halihazırda NFC teknolojisine sahip cihazlar bu durumdan faydalanamıyor.

  Peki siz yeni kablosuz şarj teknolojisi konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ