e
sv

Netflix, Yeni Türk Filmi Mücadele Çıkmazı Duyurusunu Yaptı

mucadele-cikmazi-cagatay-ulusoy-teknolama-min
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Netflix tarafından yayınlanacak olan ikinci Türk filmi ünvanına sahip içeriğini bugün itibari ile resmi olarak duyurdu. Mücadele Çıkmazı adında yayınlanacak olan filmin başrolünde Çağatay Ulusoy bulunuyor. Ayrıca film 2021 yılında gösterime girecek.

Netflix, yeni bir Türk yapımı film projesi ile karşımıza çıkıyor. Çağatay Ulusoy‘un başrolünü aldığı Mücadele Çıkmazı filmi, Netflix’te 2021 yılında yayınlanacak. Ancak filmin net çıkış tarihi henüz belli değil.

Mücadele Çıkmazı’nın yönetmenliğini Can Ulkay üstleniyor. Ulkay aynı zamanda Ayla, Müslüm ve Türk İşi Dondurma gibi filmlerin de yönetmenliğini yapmıştı. Ayrıca senaryo, Behzat Ç. dizisinin de senaristi olan Ercan Mehmet Erdem tarafından yazıldı. Oyuncu kadrosunda ise Çağatay Ulusoy‘un yanında Emir Ali Doğrul, Ersin Arıcı, Tugay Tanülkü ve Selen Öztürk bulunuyor.

Filmin konusu ise Türkiye’de zorlu koşullarda geçimini çöp toplayarak sağlayan bir baba ve oğlunu konu alacak. Filmin izleyicilere oldukça duygusal anlar yaşatacağı bekleniyor.

Filmin tüm prodüksiyon işleri OGM Pictures tarafından sağlanıyor. Netflix’in Atiye dizisinin prodüksiyonunu yine aynı şirket sağlamıştı. Filmin çekimleri Ağustos’un ilk haftası başlamıştı. Çekimler tamamlandı ve 2021 yılında Netflix’te gösterime girmek için hazırlanıyor.

Netflix’in ilk Türk filmi olan Yarına Tek Bilet ise 19 Haziran tarihinde yayınlanmıştı. Türk içeriklerine baktığımızda ise Hakan Muhafız, Atiye, Aşk 101, Yarına Tek Bilet, Exatlon Challange ve Türk Amerikan ortak içeriği Rise of Empires projelerini gösterebiliriz. 50m², Fatma, Şimdiki Aklım Olsaydı, Sıcak Kafa isimli Türk içerikleri ise henüz hazırlık aşamasında.

Peki sen Netflix’in Türk içerikleri konusunda ne düşünüyorsun? Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla dizi haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.