Netflix Üzerinden Yapımların IMDB Puanlarını Nasıl Görebiliriz?

3345 Okunma 29 Nisan 2020 15:01
Netflix-IMDB-teknolama

Netflix üzerinde gezinirken incelediğiniz yapımların IMDb puanlarını görebilmeniz mümkün.

Netflix dünya üzerinden en çok kullanıcı sayısına sahip online dizi ve film izleme platformu konumunda. Her kesiminin ilgisini çekebilecek birbirinden farklı yapımı Netflix üzerinde bulmanız mümkün. Netflix her geçen gün kütüphanesini yeni yapımlar ile güncellerken bir yandan da platforma kullanıcıların işini kolaylaştıracak yeni özellikler kazandırıyor.

Geçtiğimiz dönemde kullanıcılardan gelen geri bildirimlere kulak vererek, otomatik fragman oynatma özelliğini isteğe bağlı bir hale getiren Netflix, bazı isteklere ise henüz cevap verebilmiş değil. Netflix’ten beklenen bahsettiğimiz istek ise yapımların IMDb puanlarını platform üzerinde başka bir siteye başvurmamıza gerek kalmadan görebilmek.

Netflix üzerinde uçsuz bucaksız bir dizi ve film yığını bulunmakta. Bu yapımlar arasında ne izleyeceğimize karar vermek ise Netflix üzerinde en çok zorlandığımız noktalardan biri. Bu konuda bazen izlemeyi düşündüğümüz yapımı daha önceden izlemiş yakınlarımız varsa, yapım hakkında onların görüşlerini alabiliyoruz. Peki ya yoksa? O zaman da dizi ve film puanlama sistemi ile ün salmış IMDb sitesine başvurmamız kaçınılmaz oluyor. Bunun için ise izlemeyi düşündüğümüz her yapımı IMDb üzerinde aratmak bizlere ek ve istenmeyen bir iş çıkarmakta.

Tam da bu noktada sizleri bu gereksiz durumdan kurtaracak bir Chrome eklentisi geliştirilmiş durumda. Üstelik eklenti sayesinde yalnızca IMDb değil yapımların Rotten Tomatoes puanlarını da Netflix üzerinde görebilirsiniz. Bunun için ise eklentiyi indirip ardından çalıştırdıktan sonra Netflix’e giriş yapmanız yeterli. Bu sayede Netflix platformunda yapımların üzerinde hem IMDb hem de Rotten Tomatoes puanlarını görmeniz mümkün olacak.

Trim: IMDB Ratings on Netflix adındaki eklentinin Chrome web mağazası sayfasına buradan ulaşabilir ve kolayca indirebilirsiniz.

Ayrıca daha fazla netflix haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.

Sıradaki içerik:

Netflix Üzerinden Yapımların IMDB Puanlarını Nasıl Görebiliriz?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ