e
sv

“Netflix Türkiye’den Çekiliyor” İddiaları ile İlgili Resmi Açıklama Geldi

netflix-yeni-uyelik-modeli-teknolama
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Netflix cephesinden bir süredir Netflix’in Türkiye’den çekileceğine dair ortay atılan iddialara son noktayı koyacak olan açıklama geldi.

Online dizi ve film izleme platformu Netflix, ülkemizde bir süredir “Türkiye’den çekiliyor” iddiaları ile gündemde yer almaktaydı. Sosyal medya ortamında oldukça tartışılan ve uzun süre gündemde kalan konuyla ilgili çeşitli iddiaların ortay atılmasına rağmen resmi kurumlardan bir açıklama yapılmamıştı. Ancak iki taraftan da Netflix izleyicilerinin içlerine su serpecek cinsten bir açıklama geldi.

Netflix konuyla ilgili uzun süreli sessizliğini bozdu ve şu açıklamalarla Türkiye’de bulunan izleyicilerine seslendi;

Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.

Ayrıca konuyla ilgili AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal da Netflix’in ülkemizde çalışmalarına devam edeceğini belirten açıklamalarda bulundu. Mahir Ünal tarafından sosyal medya hesabı üzerinden yapılan konuyla ilgili açıklamalar ise şöyle:

#NetflixTurkey ne siyasi düzeyde AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile ne de resmi düzeyde İletişim Başkanlığı ile görüştü. Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler? Netflix’in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum.

Yapılan açıklamaların ardından şu anda Netflix’in Türkiye’deki çalışmalarını durduracağı veya ülkemizde yayın yapmayacağına dair bir bilgi bulunmuyor. Netflix’in ortaya çıkan iddialar da belirtildiği gibi Türkiye’den çekilme gibi bir düşüncesinin olmadığı da anlaşılmış oldu.

Daha fazla NETFLİX haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.