arama

  Netflix, Türkiye’deki Netflix Trafiğini Yüzde 25 Azaltıyor

  netflix-rtuk-pin-kodu-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mert Mutlu
  • Beğen
   Loading...

  Netflix, Türkiye’de telekomünikasyon ağları üzerindeki Netflix trafiğini yüzde 25 azaltacağını açıkladı.

  Dünya’da en çok kullanıcıya sahip çevrimiçi dizi ve film platformu olan Netflix, Türkiye’nin internet altyapısını rahatlatacak bir adım attı. Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkmayan insanların sayısı arttı. İnsanlar evlerinde bulunduğu süre boyunca vakitlerini çeşitli şekilde geçirmeye çalışıyorlar. İşte bu noktada ilk yardımlarına yetişen internet ortamı ve çeşitli online platformlar oluyor. Bu platformlardan en çok kullanılanlardan biri olan Netflix ise son dönemde oldukça yüksek sayıda anlık kullanıcı sayılarına ulaştı.

  Türkiye’de durumun aynı olduğu ve internet altyapısında belki de tarihte hiç olmadığı kadar yoğun bir trafiğin oluştuğunu belirtmekte fayda var. Netflix de bu durumun farkında olacak ki, Türkiye’deki internet altyapısını rahatlatmak amacıyla telekomünikasyon ağları üzerindeki trafiğini yüzde 25 azaltacağını açıkladı.

  Konuyla ilgili açıklama yapan Netflix İçerik İletiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ken Florance, bu durumun yayın kalitesinde herhangi bir değişikliğe yol açmayacağını belirtti. Açıklamak gerekirse tercih ettiğiniz plan kapsamında yer alan Ultra Yüksek Çözünürlük (UHD), Yüksek Çözünürlük (HD), veya Standart Çözünürlük (SD) seçeneklerinden yararlanmaya devam edebileceksiniz.

  Türkiye’de önümüzdeki 30 gün boyunca uygulanacak olan bu uygulama ile internet trafiği üzerinde önemli bir rahatlama sağlanması bekleniyor.

  Ayrıca Netflix Spoiler içeren Bilboard’lar ile insanları sokaklardan uzak tutmayı amaçlayan bir kampanya başlatmış ve beğeni toplamıştı. Şirket, “Spoiler Bilboard” adındaki bu kampanya ile sokak panolarına popüler dizilerin önemli sahnelerini yerleştirdi. Bu sayede spoiler içeren panoları görmek istemeyen kullanıcıların sokağa çıkmasının önüne geçmeyi hedeflemişti.

  Daha fazla Netflix haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ