Netflix PlayStation ile Oyun Sektörüne Giriş Yapabilir

25 Okunma 17 Temmuz 2021 23:32
netflix-yeni-uyelik-modeli-teknolama

Popüler sinema ve dizi platformu Netflix, PlayStation ile ortak olarak oyun sektörüne giriyor haberleri ile gündeme geldi.

Online sinema ve dizi izleme denilince akla ilk gelen platformlardan olan ve milyonlarca kullanıcıya sahip Netflix, bu başarısına farklı bir sektörde daha göstermeye hazırlanıyor. Netflix uygulamasına yakın bir kaynaktan gelen görsel ve paylaşımlara göre PlayStation ve Netflix şirketleri arasında bir tür ortaklı hazırlığı bulunmakta. Yaptığı başarılı tahminler ile adından sıkça söz ettiren Steve Moser, Netflix’in iOS uygulaması kodunda PlayStation ile alakalı birtakım görüntüler bulunduğunu açıkladı.

Moser tarafından paylaşılan bu görseller içerisinde Dualsense kumandalarının görselleri ve Ghost of Tsushima oyununa ait görseller yer almakta. Ayrıca paylaşılan görseller arasında “N Game” ibaresi ve köpek balığı şeklinde bir yazı bulunmakta. Görseller içerisinde yer alan Shark(köpek balığı) işaretinin Netflix’in oyun projesinin kod adı olduğu düşünülüyor.

Olası bir ortaklıkla ilgili bahsetmiş olduğumuz gibi çeşitli görseller ortaya çıkmış olsa da projenin detayları ve bu ortaklığın amacı henüz bilinmiyor. Öte yandan yakın zamanda çıkan haberlerde Netflix, televizyon ve film yapımlarının ötesine geçmek için içerikler sunmak konusunda çalışmalar yaptığı paylaşılmıştı. Ayrıca Netflix’in bu çalışmalar için daha önce Facebook ve EA’da görev yapmış olan Mike Verdu’yu oyunlardan sorumlu başkan yardımcısı olarak görevlendireceği belirtilmişti.

Peki siz olası bir Netflix ve PlayStation ortaklığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Netflix PlayStation ile Oyun Sektörüne Giriş Yapabilir

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ