Netflix Mobil Oyun Üretiyor

16 Okunma 21 Temmuz 2021 11:57
netflix-ucretsiz-dizi-film-teknolama

Dünyanın en popüler video akış platformlarından birisi olan Netflix’in, geçtiğimiz dönemlerde oyun sektörüne gireceğine dair haberleri burada paylaşmıştık. Şimdi ise Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre mobil oyun üretilecek.

Henüz birkaç ay öncesinde Netflix, aynı Apple Arcade benzeri bir sistem ile abonelik temelli bir oyun platformu üzerinde çalıştığına dair haberler ile anılmıştı. Geçtiğimiz hafta ise platformun tamamen farklı bir oyun sektörüne gireceği yönünde haberler çıkmıştı. Bugün ise resmi olarak belirtilenlere göre Netflix, öncelikli olarak mobil oyun sektörüne giriş yapacak.

Oyunlara doğru genişlemenin erken aşamalarındayız, daha önceki Stranger Things ve etkileşim konusundaki çabalarımızın (Black Mirror, Bandersnatch) etrafında şekilleniyoruz. Orijinal filmlere, animasyona ve senaryosuz TV’ye yaptığımız genişlemeye benzer bir şekilde oyun oynamayı bizim için başka bir yeni içerik kategorisi olarak görüyoruz. Oyunlar, film ve dizilere benzer bir ek ücret ödemeden üyelerin Netflix aboneliğine dahil edilecek. Başlangıçta, öncelikle mobil cihazlar için oyunlara odaklanacağız. Sunduğumuz filmler ve diziler konusunda her zamanki gibi heyecanlıyız ve mevcut tüm içerik kategorilerimizde artan bir yatırım ve büyüme sahnesi bekliyoruz. Ancak orijinal programlamaya geçişimizin üstünden neredeyse on yıl geçtiğinden, üyelerimizin oyunlara nasıl değer verdiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için doğru zaman olduğunu düşünüyoruz.

Netflix, bu oyunlar ile platform abonelik ücretlerinde değişikliğe gidecek mi henüz bilinmiyor. Ancak belirtilenlere göre platforma abone olanlardan ek bir ücret talep edilmeyecek. Peki siz Netflix tarafından atılan bu adım hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Netflix Mobil Oyun Üretiyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ