e
sv

Netflix için Oynatma Hızı Seçeneği Geliyor

netflix-turkiye-teknolama
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın en popüler dijital medya servislerinden biri olan Netflix, kullanıcıları için her geçen gün yeni özellikler ile karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bilgilere göre Netflix, içeriklerde oynatma hızı seçeneği için hazırlanıyor.

Netflix, öncelikle Android cihazlarda oynatma hızı seçeneğini deneyecek. Android mobil cihaz üzerinden uygulamayı kullanan kullanıcılar, izledikleri içerikleri farklı hızlarda oynatabilecek. Belirtilenlere göre seçeneklerde 0.5x, 0.75x, 1.25x ve 1.5x alternatifleri bulunacak.

Platformun ilk olarak Android uygulamasında denenecek olan özellik, YouTube içerisinde yıllardır bulunan sistem ile benzerlik gösteriyor. Oynatma hızı seçeneği, aynı zamanda indirilen içeriklerde de geçerli olabilecek.

Ayrıca belirtilenlere göre oynatma hızını bir kez değiştirdiğinizde tüm içerikler bu hızda kalmayacak. Yani izlediğiniz her içerik için farklı farklı oynatma hızı belirleyebileceksiniz. Bu sayede tamamen kişiselleştirilebilir bir şekilde dizi, filmlerin hızlarını değiştirebileceksiniz.

Netflix, aslında bu özelliği 2019 yılında test etmeye başlamıştı. Birçok film yapımcısı tarafından tepki ile karşılanan özellik, yakın zamanda tüm dünya genelinde yayınlanmak üzere hazırlanıyor. Ayrıca belirtilenlere göre içeriğin hızı ile oynadığınızda herhangi bir kalite kaybı yaşanmayacak. Ayrıca ses tonunun değişmemesi için özel bir yapay zeka kullanıldığı belirtiliyor.

Yeni özelliğin tam olarak ne zaman tüm kullanıcılar için paylaşılacağı konusunda net bir bilgi paylaşılmış değil. Yeni bilgiler paylaşıldıkça biz de sizler ile paylaşmaya devam edeceğiz.

Peki siz video hızı değiştirme ayarı konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla netflix haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.