arama

  Netflix, Evde Kalmayanlara Spoiler Veriyor

  netflix-turkiye-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mehmet Sefa Lazoğlu
  • Beğen
   Loading...

  Netflix, evde kalmayanlara spoiler veriyor. Dijital yayın platformu Netflix, tüm dünya genelinde uygulanması önerilen “Evde Kal” kampanyasına destek amaçlı ilginç bir reklam stratejisi uyguluyor. ‘Spoiler Billboard’ olarak isimlendirilen bu kampanya, sokaklarda spoiler veren reklamlar ile donatılıyor. Özellikle de en popüler dizilerin en kritik anları bu reklamlarda bulunuyor.

  İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde görülen koronavirüs, hala tüm dünyayı etkisi altında tutmaya devam ediyor. Ülkemizde de üzücü bir şekilde artarak görülen salgın, ne yazık ki tüm günlük yaşamı sıfırladı gibi bir durum yaşanıyor. Ülkemizde son 24 saat içerisinde 1296 yeni tanı koyulmuşken, toplamda 75 kişi hayatını kaybetti.

  İnsanlar her ne kadar eve kapansa da, pandemiyi önemsemeyip sokaklarda gezen, çevresini ve diğer insanları da riske atan belli bir kesim mevcut. İşte bu kesimi hedef alan Netflix, sokakları spoiler veren billboardlar ile donatıyor.

  Netflix, kampanya ile ilgili hazırladığı videoda, “Bazıları dışarı çıkıp dağıtmanın sorun olmadığını düşünerek hepimize oyunbozanlık yapıyor. Öyleyse biz de olağanüstü bir önlem alıyoruz: En sevilen Netflix şovlarının sürprizini bozuyoruz” şeklinde ifadelerde bulundu. Ayrıca video içerisinde de bir spoiler bulunuyor.

  Netflix Spoiler Billboard videosu:

  Peki siz bu reklam çalışması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüş ve önerilerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla Netflix haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ