e
sv

Netflix, Dark 3. Sezonu İzleyip Kafası Karışanlar İçin Bir Video Yayınladı

dark-final-sezonu-teknolama-min
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Netflix popüler dizisi Dark 3. sezonunu geçtiğimiz dönemde izleyicisiyle buluşturdu. Şimdi ise diziyle ilgili kafalardaki soru işaretlerini giderici bir video geldi.

Netflix birçok orijinal yapımı ile izleyicilerin ilgisini bir hayli çekmekte. Oldukça ilgi gören yapımlardan biri olan Dark ise 27 Haziran 2020 tarihinde 3. ve final sezonu ile izleyicilerinin karşısına çıktı. Dizi 3. sezonu yayınlandı yayınlanmasına ama 3. sezonu izleyenlerin aklında oldukça fazla soru işareti bıraktı.

Kurgusu ve olay örgüsüyle ağızları açık bırakan dizi, serüven boyunca izleyicilere birbiriyle bağlantılı o kadar olay sundu ki dizinin takipçileri zaman zaman olay örgüsünü kavramakta haliyle oldukça zorlandı. Konu olarak da oldukça derin bir konu işlenen yapım da 3. sezon da işler daha da içinden çıkılamaz bir hal aldı. Ayrıca filmde oldukça fazla ters köşe olmamızdan dolayı izleyiciler diziyi tam anlamda anlamak konusunda zaman zaman sıkıntı yaşadı.

Diziyi izleyenler forumlarda veya sosyal medyada çeşitli paylaşımlar veya bloglar üzerindeki tartışmaların yanı sıra diziyi anlamayanlar için bir internet sitesi bile kuruldu. Durumun ve yaşanan sıkıntının farkına varan Netflix ise harekete geçti. Netflix Dark 3. sezonun ardından kafalardaki soru işaretlerini gidermek adına bir video yayınladı.

Netflix tarafından Dejavu başlığı altında yayınlanan videoda, olayların ve şahısların birbiri olan bağlantısı 1. sezondan 3. sezona kadar açığa kavuşturulmaya çalışıldı. Önceki sezonlarda görmüş olduğumuz olayların diğer dünyada nasıl bir yansıması olduğu da videoda açığa kavuşturulan konula arasında.

Daha fazla sinema haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.