arama

  Mobil Dünya Kongresi’ne Katılmayacak Şirket Sayısı Artıyor

  mobil-dünya-kongresi-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mert Mutlu
  • Beğen
   Loading...

  Dünya genelinde tanınan ve popüler olarak nitelendirebileceğimiz birçok teknoloji devi firma, koronavirüs salgını nedeni ile Mobil Dünya Kongresi’ne (MWC) katılmayacağını açıkladı.

  Dünay’nın en önemli mobil fuarı olarak gösterilen MWC, 24-27 Şubat tarihleri arasında İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenecek. Ancak büyük şirketlerin koronavirüs tedirginliği, mobil fuara katılmama kararı alma boyutlarına kadar geldi.

  İlk olarak Çin’de görülen ve daha sonra Dünya’nın bazı bölgelerinde de rastlanılan virüs ile ilgili vaka sayısı 42 bini geçti. Ayrıca ölen sayısının da şu an için 18 olduğu belirtiliyor. Çin’in ticaret denilince akla ilk gelen ülkelerden biri olması dolayısıyla, virüs birçok sektörü olduğu gibi teknoloji sektörünü de etkilemiş görünüyor.

  Daha önceki dönemlerde MWC’ye katılmayacağını açıklayan LG, Ericsson, Nvidia ve Amazon’un ardından Sony, NTT Gocomo ve Gigaset şirketleri de bu seneki Mobil Dünya Kongresi’ne katılmayacağını açıkladı. Şu ana kadar kongreye katılamayacağını açıklayan şirketler ile birlikte fuardaki standların %10’unun boş kalacağı belirtiliyor.

  MWC’ye katılmama kararı alan şirketlerin açıklamalarında ortak bir vurgu dikkat çekiyor. Şirketler açıklamalarında müşterilerimizin, çalışanlarımızın sağlığını riske atmak istemiyoruz şeklinde açıklamalarda bulundular.

  Ayrıca son bilgilere göre İspanya’da 2 koronavirüs vakası tespit edilmiş durumda ve bu durumun da şirketlerin aldığı kararda önemli bir rol oynadığı düşünülüyor. İspanya’da görülen vakaların konumları ise Kanarya Adaları ve Balear Adaları Bölgesi olarak belirtiliyor.

  Daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir ve sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ