arama

  Milli Eğitim Bakanı: Okulların Tatili Uzayacak

  uzaktan-egitim-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  Milli Eğitim Bakanı: okulların tatili uzayacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün yaptığı açıklamaya göre okulların tatilinin uzadığını resmi olarak açıkladı. Ülkemizde koronavirüs ile mücadele devam ederken, salgın hayatı olumsuz şekilde etkilemeye devam ediyor. Bu kapsamı Sağlık Bakanı ve Milli Eğitim Bakanı ortak bir basın toplantısı düzenledi. Toplantının detayları için haberimizi okumaya devam edin.

  İlk olarak Çin’in Wuhan şehrinde görülen COVID-19 tipi koronavirüs, tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Ülkemizde de son 2 haftadır yoğun şekilde etkisi görülen virüs, ne yazık ki günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Okullar ilk gün itibari ile 3 haftalık araya girmişti. Şimdi ise açıklananlara göre okullar 30 Nisan’a kadar uzaktan eğitime devam edecek.

  Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortak bir basın toplantısı düzenledi. Korona virüs salgını ile ilgili alınan önlemler ve güncel bilgiler yer alan toplantıda, gerekli olmadığı sürece dışarı çıkılmaması konusunda tekrar uyarıda bulunuldu.

  Okullar ne zaman açılacak?

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastalıktan korunmanın ve önlem almanın bireysel olarak da çok önemli olduğunu vurguladı. Ülke genelinde büyük bir salgın ile mücadele ederken, biz vatandaşların da tutumu çok büyük bir önem arz ediyor. Bakan Koca, “Koronavirüse karşı verdiğimiz mücadelenin başarısı tek tek bireylere, tek tek her birimize bağlıdır. Devlet, bu mücadelede yaptırım gücü olan bir kılavuzdur” şeklinde açıklamalarda bulundu.

  İlk, orta, lise ve üniversite eğitimi konusunda da açıklamalar yapılan toplantıda, tüm eğitim hayatının 30 Nisan tarihine kadar uzaktan eğitime devam edileceği belirtildi.

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgındaki ölüm oranıyla ilgili olarak “Koronavirüs salgınında ölüm oranı düşük, sanıldığı kadar yüksek değil ama hastalığı ağır geçirmesek de herhangi birimiz hiç ummadığımız kadar ölüme yol açabiliriz. Sağlıklı görünen biri başkası için ölüm sebebi olabilir. Başkalarının hayatının bizim hayatımız kadar değerli olduğunu unutmamalıyız” dedi. Koca, ayrıca 60 yaş üstü iki hastanın da taburcu olduğunu dile getirdi.

  Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Görüş ve önerilerinizi yorum olarak bizlere belirtebilirsiniz. Ayrıca daha fazla koronavirüs haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizlere destek olabilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ