Microsoft, Xbox One Kullanıcılarına Müjdeyi Verdi

53 Okunma 16 Haziran 2021 16:03
xbox-seriesx-kontrolcüsü-teknolama

Microsoft, bir önceki nesil oyun konsolu olan Xbox One sahipleri için oldukça sevindirici bir haber ile karşımıza çıktı.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde yeni nesil konsollar hayatımıza girmiş ve bizleri hem görsel hem de donanımsal açıdan oldukça heyecanlandırmışlardı. Gerek yeni nesil konollar ile gelecek oyunlar gerekse bu konsolların sunduğu ayrıcalıklar tüm kullanıcıları fazlasıyla memnun etmişti. Ancak bir de işin eski nesil konsol sahipleri tarafı var.

Bugüne dek her yeni konsol sunduğu ekstra özellikler ile bir kesimi mutlu etse de yeni nesil konsola geçemeyen bir diğer kesimi de düşünmeye sevk etmekteydi. Eski nesil konsol sahipleri bilmekteydi ki konsollarına olan destek bir süre sonra kesilecek ve göz ardı edileceklerdi. Bu da yeni nesil konsol alamayanlar için yeni çıkacak oyunların erişilemez olmasını sağlıyordu.

Microsoft ise tam da bu noktada kara kara düşünen Xbox One kullanıcıları için bir müjde verdi. Kullanıcıların eski nesil konsollarını satmamalarını ya da rafa kaldırmamalarını isteyen şirket, Xbox One konsollar için Xcloud sisteminin entegre olarak sunulacağını açıkladı.

Bu durumda Xbox One kullanıcılarının yeni oyunları daha iyi bir donanıma ihtiyaç duymadan oynamaları mümkün olacak. Xcloud üzerinden oyunları oynamak isteyen kullanıcıların Xbox Gam Pass Ultimate aboneliğine sahip olması gerektiğini de hatırlatalım. Bunun dışında Xbox One kullanıcılarının sahip olması gereken tek şey ise nispeten daha iyi bir internet bağlantısı.

Peki siz Microsoft tarafından Xbox One kullanıcıları için sağlanan xcloud fırsatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Microsoft, Xbox One Kullanıcılarına Müjdeyi Verdi

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ