arama

  Microsoft: Windows Güncellemeleri Durduruluyor

  microsoft-windows-10-guncelleme-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  Microsoft, Windows Güncellemeleri Durduruluyor. Dünyanın en büyük işletim sistemine sahip olan Microsoft, COVID-19 tipi koronavirüs sebebi ile ilgili sağlık endişelerinden dolayı çalışanlarını eve gönderdiğini ve bu sebeple güncellemelerin duracağını belirtti. Yazılım devi, “Toplum sağlığı durumunu değerlendiriyoruz ve bunun müşterilerimizi etkilediğini düşünüyoruz. Bu zorluklara yanıt olarak güvenlik güncellemelerine odaklanmaya öncelik veriyoruz.” dedi.

  Microsoft, tüm sürümlerinin geliştirilmesini bir süreliğine durduruyor. Ancak güvenlik açıklarını gideren Salı günü güncellemeleri rutinine devam edecek. Ayrıca Mart ayının sonunda gelmesi beklenen büyük güncelleme de askıya alınmış oldu. Bu durum hakkında açıklama yapan Microsoft, hataların bulunmasından ve bunları düzeltmesi için yeterli ekibin olmamasından çekindiklerini belirtiyor.

  Çalışanların çoğunu anlık olarak evden çalıştıran Microsoft, kullanıcılara hatalı sürüm sunmak istemiyor. Aynı zamanda bu şekilde tutum sergileyen tek firma Microsoft değil. Google da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya göre güncellemelerin biraz aksayabileceğini ve sebep olarak ise hatalı sürümlerin kullanıcılar ile paylaşılmaması olduğunu belirtmişti.

  Microsoft ayrıca Windows 10’un Enterprise, Education ve IoT Enterprise sürümleri için planlanan hizmet bitiş tarihini 14 Nisan-13 Ekim tarihleri ​​arasında erteliyor. Bu cihazlar önümüzdeki birkaç ay boyunca güvenlik güncellemeleri alacak.

  Windows güncellemeleri durduruluyor haberimizin sonuna geldik. Daha fazla yazılım haberleri için sitemize abone olarak anında bilgi alabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz. Ayrıca siz de konu ile alakalı görüş ve önerilerinizi paylaşmak için yorum yapabilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ