e
sv

Microsoft, Corona Virüs İzleme Sitesi Yayınladı

microsoft-teknolama
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft, Corona virüs izleme sitesi yayınladı. İlk olarak Çin’de başlayan virüs salgını, son dönemlerde Avrupa merkezli bir şekilde yayılmaya devam ederken Microsoft, Corona virüs durumunu anlık olarak gösteren bir site yayınladı.

Bu virüs döneminde halkın doğru bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi çok önemli bir rol alıyor. Bu konuda yardımcı olmak isteyen Microsoft, virüs hakkında bilgiler ve hangi ülkede ne kadar vaka olduğunu gösteren bir site yayınladı. Corona virüs izleme sitesi nasıl çalışıyor ziyaret etmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Üstelik sitede Türkçe dil desteği de bulunmakta.

Özellikle harita sekmesinin kullanıcılar tarafından çok ilgi çekeceği öngörülürken, virüs hakkında birçok bilgiyi de yine bu siteden elde edebilirsiniz. Virüs salgını, Microsoft da dahil olmak üzere birçok teknoloji şirketinin etkinliklerini iptal etmesine sebep olmuştu.

Üstelik Bill Gates, virüs hakkında insanlara daha fazla yardımcı olabilmek için Microsoft’dan tamamen istifa etti. Yani artık Bill Gates’in Microsoft üzerinde herhangi bir hükmü kalmadı. Bu durum ise halk tarafından alkışlanarak tepki aldı.

Daha fazla teknoloji haberleri için sitemizi ziyaret edebilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.