Metodbox Nedir? Metodbox Nasıl Kullanılır?

3900 Okunma 23 Mart 2020 19:50
metodbox-nedir-teknolama-min

Metodbox nedir? Metodbox nasıl kullanılır? Bugün itibari ile uzaktan eğitim dönemine başlayan Türkiye, ilk uzaktan eğitim gününü tamamadı. EBA TV ile ilgili tüm detayları bu haberimizde paylaşmıştık. Bahçeşehir koleji ise, geçtiğimiz dönemlerde yayına giren farklı bir platform kullanıyor.

Bahçeşehir Koleji, online eğitim dünyasına katkıda bulunan yepyeni bir platform geliştirdi. Yapılan açıklamalara göre Metodbox, ilkokul (1, 2, 3 ,4. sınıflar), ortaokul (5, 6, 7, 8.sınıflar), lise (9, 10, 11, 12.sınıflar) ve üniversiteye hazırlık (11, 12.sınıf ve liseden mezun) öğrencileri, sınıf ve branş öğretmenleri, okul yöneticileri ve üye öğrencilerin velileri tarafından kullanılan; hem web sitesi, hem mobil sitesi hem de iOS ve Android uygulamaları sayesinde, her yerde bağlanılabilen ve kullanılabilen bir K12 eğitim platformudur.

Metodbox Nedir?

Platform içerisinde oldukça zengin ve anlaşılır içerik bulunması ile yayınlandığı gün itibari ile oldukça sevilen bu platform, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak düzeyde. MEB müfredatına uygun, konu anlatımları, soru bankaları, videolar, çalışma fasikülleri vb. gibi binlerce içerik iler öğrencilerin karşısına çıkan platform, ayrıca öğrencilerin anlamadığı ders içeriklerini istedikleri zaman tekrar etme imkanı sunuyor. Ayrıca platform, öğrencilerin ulaşmak istedikleri hedeflerini girmesine olanak sağlayarak, bu hedefler doğrultusunda kişiselleştirilmiş planlar oluşturmakta yardımcmı olan bir yapay zeka desteği sağlamakta.

Platform, yoğun bir yapay zeka desteğine sahip. Öğrenciyi adım adım izleyerek, çalıştığın dersleri ve konuları, çözdüğü testleri takip eder ve gerektiği yerde öğrencinin eksiklerini tespit eder. Konu sonunda ise rapor ekranı ile birlikte durum değerlendirmesi yaparak, öğrencinin nerelerde eksik olduğunu göresine yardımcı olur.

Ayrıca Metodbox eğitim sayesinde Öğretmenler Öğrencilerini, Okul yöneticileri Öğretmenleri ve Okuldaki ders işleme sürecini ve Velilerde çocuklarını takip edebilirler.

Üstelik platform yalnızca internet sitesi olarak kullanılabilir durumda değil. Android ve iOS platformlarında uygulaması bulunan platform, neredeyse tüm akıllı telefonlar ile uyumlu durumda.

Android Uygulaması: Tıkla

iOS Uygulaması: Tıkla

Platformu kullananlardan biriyseniz içerik ve daha fazlası hakkında görüş ve önerilerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla uzaktan eğitim haberleri için sitemizi takip edebilir, sosyal medya kanallarımızdan bizlere destek olabilirsiniz. Bizleri takip etmeye devam edin!

 • Gamze
  2 ay önce

  Uygulama üylerden ücret talep ediyor mu?
  Kısacası satın alınması gereken bir uygulama mı?

  yorum beğen
 • Melisa damar
  4 ay önce

  Şifre yi yapamiyorum

  yorum beğen
 • Yasemin
  6 ay önce

  Metodbox üyeliği ni 4 sınıf için yapabiliyor muyuz?
  Böyle bir durumda ücret nekadar olur bilgi verirseniz sevinirim
  3.sınıf öğrencileri için bilgi almak istiyorum teşekürşer

  yorum beğen
 • Abdullah Çelebi
  11 ay önce

  Metidbox kimler kullanir kendı cocuklarim icin soruyorum Meb de okuysnlar kullanabilir mi 0535644xxxx

  yorum beğen
  • Selim Enes Erdoğan
   11 ay önce

   Hayır, herkes istediği sistemi kullanamıyor maalesef. Anlaşmalı okullar mevcut. MEB öğrencileri genelde EBA sistemini kullanıyor.

   yorum beğen

Sıradaki içerik:

Metodbox Nedir? Metodbox Nasıl Kullanılır?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ