arama

  Matematik Problemi Çözen Uygulama: Microsoft Math

  Microsoft-Math-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  Teknoloji devi Microsoft tarfından geliştirilen ve matematik problemlerinde insanların işini kolaylaştıracak Microsoft Math adında bir uygulama yayınlandı.

  Uzun yıllardır süregelen matematik dersine karşı oluşmuş negatif görüşümüz tarihe karışacak gibi gözüküyor. Özellikle öğrencilerin günlük hayatında karşılaştığı ve çözmekte zorlandığı sorular üzerine bir uygulama geliştirildi.

  Microsoft Math adıyla yayınlanan uygulama sayesinde bir çok problem çözümünü ve çözüm boyunca izlenen adımları bulabilirsiniz. Üstelik oldukça gelişmiş bir sisteme sahip olan uygulama sayesinde ister el yazısı ile isterse yazıcı çıktısı olarak sorduğunuz soruların çözümlerini alabilirsiniz.

  Cebir, dört işlem, olasılık, trigonometri, hacim, yüzey alanı, temel matematik gibi bir çok konudaki sorularınızı çözebilirsiniz. Matematik öğrenmekte yardımcı olmaya çalışan uygulama artı olarak kullanıcılara eğitmen videoları da sunarak destek oluyor.

  Bir çok özelliği sayesinde kullanıcılara matematiği daha kolay bir hale getiren uygulamanın bizim açımızdan kötü sayılabilecek bir haberi var. Uygulamada bir çok dil bulunmasına rağmen Türkçe dil desteği maalesef bulunmuyor. Ancak İngilizce ya da uygulama tarafından sunulan başka bir dile hakimseniz uygulama işinize oldukça yarayabilir.

  Eğer akıllı telefon haberleri içeriklerinden anlık olarak haberdar olmak istiyorsanız sitemize abone olarak bildirimleri açabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ