e
sv

Mafia: Definitive Edition Çıkış Tarihi Ertelendi

mafia-definitive-edition-teknolama
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mafia 2 ve 3’ün şimdiden yayınlanan remastered versiyonlarının ardından Mafia: Definitive Edition da bekleniyor. Ancak bekleyenler için kötü haber geldi ve Mafia: Definitive Edition çıkış tarihi ertelendi.

Özellikle ilk oyunu ile tüm oyuncular tarafından büyük bir sevgi ile karşılanan Mafia, 2. oyunda da yine çok büyük bir başarıya imza atmıştı. Yılların ardından çıkan 3. oyunda ise tam aksine ismini zedeleyen bir yapım olarak yorumlansa dahi bu oyunun da yenilenmiş sürümü piyasaya sürüldü. Şimdi ise oyun severler tarafından ilk Mafia oyununun yenilenmiş sürümünün çıkması bekleniyor.

Serinin geliştiricisi 2K Games, Mafia serisinin ilk oyununun yenilenmiş hali Mafia: Definitive Edition‘un ilk olarak 28 Ağustos’ta çıkacağını belirtmişti. Hatta şirket, oyun içi bir fragman dahi yayınlamıştı. Şimdi ise oyuna kavuşmamıza 1.5 ay kala oyunun çıkış tarihi ertelendi.

Mafia: Definitive Edition ertelendi

2K Games ve Hangar 13 tarafından yapılan duyuruya göre, Mafia: Definitive Edition çıkış tarihi ertelendi. Oyunun yeni çıkış tarihi ise 28 Ağustos’tan 25 Eylül‘e çekilmiş olarak gözüküyor. Yapılan duyuruya göre bu ertelemenin sebebi ise hala tüm dünyayı etkisi altında bırakan COVID-19 virüsü olarak gösterilmiş.

Her ne kadar oyun için çok heyecanlı olsak da, bu zorlu koşullar altında yarım kalmış bir oyunun piyasaya sürülmesini istemeyiz. Bu sebeple zaten alışmış olduğumuz erteleme haberlerini bir de virüs gelince daha sık görür olduk. Umuyoruz ki Mafia, bir hayal kırıklığı yaşatmaz ve ilk oyunun ruhunu bizlere tekrardan yansıtabilir.

Peki sen Mafia’nın yenilenmiş sürümü hakkında ne düşünüyorsun? Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizlere iletebilirsin. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.