e
sv

Mafia 1 Remake Versiyonunda Polis Zorluğunu Ayarlamanız Mümkün

mafia-definitive-edition-teknolama
avatar

Mehmet Sefa Lazoğlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mafia 1 Remake versiyonu olan Mafia: Definitive Edition’da polislerin size karşı olan davranışlarının zorluğunu ayarlayabileceksiniz.

2002 yılında karşımıza çıkan ve hikayesiyle adından uzun yıllar söz ettiren Mafia 1 oyunu, remake versiyonu ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Her ne kadar serinin 2. ve 3. oyunları remake versiyonları ile karşımıza çıksa da serideki ilk göz ağrımızın yeri her zaman ayrı ve oyun tutkunları bu yüzden Mafia: Definitive Edition’ın çıkış tarihine gün sayıyor.

28 Ağustos 2020 tarihinde çıkacağı açıklanan oyundan ise her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Hikayesinden dolayı oyundaki polislerin önemli bir yer edindiği oyunda, 2002 yılında çıktığı dönemde tasarlanan polis mekanikleri dönemin ötesinde olarak yorumlanıp oldukça beğenilmişti.

Oldukça gerçekçi polis davranışlarını oyuna adapte etmeyi başaran yapımcılar oyuna bu yönüyle farklı bir hava kattılar. Örneğin 2002 yılında çıkan oyunun orijinal sürümünde, polisler kırmızı ışıkta geçmeniz veya hız limitini aşmanız durumunda sizi aracınızı kenarı çekmeniz doğrultusunda uyarıyordu. Bu uyarıya uymanız durumunda ise size ceza yazıldıktan sonra oyuna kaldığınız yerden devam ediyordunuz. Ancak polislerin uyarılarına uymayıp kaçmayı tercih etmeniz durumunda ise polisler sizi yakalayıp tutuklamak için peşinize düşüyorlardı.

Mafia 1 remake versiyonunda da bu mekaniklerin korunacağını aktaran yapımcılar, remake versiyonunda bu ayarların ise oyuncuların kontrolünde olacağını belirtti. Yani oyunda polislerin size karşı gösterdiği zorluğa veya saldırganlığa siz karar verebileceksiniz. Kırmızı ışıkta geçmek veya hız sınırını aşmak gibi ihlallere karşı gösterilecek polis tutumuna karar vermeniz de mümkün olacak.

Konuyla ilgili konuşan Hangar 13’ten Haden Blackman ise orijinal oyundaki zorlayıcı ve bu sayede ortaya çıkan çekici kısımları koruyacaklarını ancak yeni oyuncuları zorlamamak adına ek kolaylaştırıcı seçeneklerin de remake versiyonunda sunulacağını belirtti.

Peki sen Mafia: Definitive Edition hakkında ne düşünüyorsun? Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.