arama

  Mac’te YouTube için resim içinde resim nasıl etkinleştirilir?

  mac-youtube-resim-icinde-resim-nasil-yapilir-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  Arka planda oynatılan bir müzik videosu ile çalışmak veya sosyal medyayı incelerken en sevdiğiniz spor takımını izlemek isterseniz veya belki de aynı anda iki şey yapmaktan hoşlanıyorsanız, resim içinde resim (PiP) gerçekten işe yarar bir şey haline gelebiliyor.

  Bu özellik bir süredir iOS’taki bazı video uygulamaları için otomatik olarak çalışmakta ancak Mac ve Apple’ın Safari tarayıcısında kullanıyorsanız macOS’taki bir YouTube videosu için PiP’i kolayca ayarlayabilirsiniz.

  Klavyenizi kullanarak PiP

  YouTube Videosu’na iki kez sağ tıklayın. İlk tıklama, videonun URL’sini kopyalamanıza, kodu gömmenize veya YouTube ile ilgili diğer görevleri gerçekleştirmenize olanak tanıyan bir menü alır. İkinci tıklama size daha geleneksel bir menü sunacaktır.

  “Resim İçine Resim Gir” seçeneğine tıklayın. Videonuz çok daha küçük bir boyuta küçültülecek. Tarayıcınızda yeni bir sekme açın (veya isterseniz birkaç tane) ve başka bir siteye gidin – veya tarayıcıyı tamamen terk edebilirsiniz. Video oynatılmaya devam edecek ve siz de aynı anda iki işi birden yapabileceksiniz.

  Videoyu kontrol etmek için imlecinizi videonun üzerine getirin. Duraklatıp yeniden başlatabilir, PiP modundan çıkarabilir veya pencereyi tamamen kapatabilirsiniz. Küçük video penceresini hareket ettirmek için, dokunmatik yüzeyinde bir parmağınızla aşağı doğru basabilir ve pencereyi ekranınızın etrafında hareket ettirmek için diğer parmağınızı kullanabilirsiniz. Fare kullanıyorsanız, komut tuşunu kullanın.

  PiP’i başlatmanın başka yolları da var.

  Videonuz oynatılırken sekmedeki ses düzeyi simgesine sağ tıklayın; menüde “Resim İçinde Resim Gir” komutu yer alacaktır. (Not: Videoyu duraklatırsanız ses seviyesi simgesini görmezsiniz.) Bir Dokunmatik Çubuğunuz varsa, PiP simgesini kullanın (daha büyük, açık bir dikdörtgenin üzerinde doldurulmuş küçük bir dikdörtgen gibi görünür).

  Tüm yapmanız gerekenler bunlar. Bu metodları izleyerek Mac bilgisayarınızda aynı anda iki işi birden yapabilirsiniz.

  Daha fazla Nasıl Yapılır? içeriği için sitemize abone olarak bildirimleri açabilir ve sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ