LG, Akıllı Telefon Sektöründen Çekildiğini Duyurdu

328 Okunma 05 Nisan 2021 11:52
lg-akilli-telefon-teknolama-min

Şirketin resmi web sitesi üzerinden bir açıklama ile birlikte LG, akıllı telefon sektöründen çekildiğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre LG, piyasada halihazırda bulunan akıllı telefonlarının satışına, servis hizmetine ve yazılım güncellemelerine devam edecek, ancak yeni bir telefon modeli üzerinde çalışmayacak ve üretmeyecek.

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi LG, bir süredir akıllı telefon piyasasında nasıl bir yol izleyeceği konusu ile gündeme geliyordu. Hatta geçtiğimiz günlerde LG’nin CEO’su “LG’nin soğuk bir karar alma ve en iyi seçimi yapma zamanı geldi. Şirket; akıllı telefon bölümünün satışı, pazardan çekilme ve küçülme dahil olası bütün çözümleri değerlendiriyor” gibi bir açıklama yaparak, dedikoduları doğrulamıştı.

CEO tarafından yapılan açıklama sonrasında somut bir adım bekleniyordu. Beklenen gelişme ise bugün itibari ile LG resmi web sitesi üzerinden duyuruldu. Bu duyuruya göre LG, dünya çapında tüm telefon işlerini kapatacak. Bunun sebebi olarak ise markanın akıllı araçlar, nesnelerin interneti ve B2B çözümleri üzerine daha fazla yatırım yapmak istemesi olarak gösterildi.

LG, her ne kadar mobil sektörden çekilse de, halihazırda bulunan telefonlarını satacak, kullanıcılarını birkaç yıl boyunca gerek servis gerekse de yazılım konusunda destekleyecek. Belirtilenlere göre LG, şimdiden 6G çalışmalarına başlamış ve bu konuda dünyanın önde gelenlerinden olmayı hedefliyor.

Peki siz LG tarafından atılan bu adım konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla akıllı telefon haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

LG, Akıllı Telefon Sektöründen Çekildiğini Duyurdu

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ