Lenovo Legion 2 Pro Tanıtım Tarihi ve Özellikleri

431 Okunma 05 Nisan 2021 23:15
Lenovo-Legion-teknolama

Lenovo, Legion 2 Pro modeli tanıtım tarihi ve telefona dair birçok teknik özellik açıklandı.

Akıllı oyuncu telefonları piyasasına oldukça iddialı bir model daha eklemeye hazırlanan Lenovo, yeni modeline dair önemli bilgilerle ortaya çıktı. Piyasaya sürülmesi ile dünyanın ilk sıvı soğutuculu akıllı telefonu ünvanını eline alacak olan Lenovo Legion 2 Pro, son gelen bilgilere göre 8 Nisan’da resmi olarak tanıtılacak.

Çift fan ve sıvı soğutma sistemi ile bir ilki gerçekleştirecek olan model, diğer donanım özellikleri ile de oldukça dikkat çekti. Oyun performansının ön planda olduğu telefonda, video çekim kalitesi de oldukça tatmin edici gözüküyor. Dikkat çeken özelliklerden biri olarak telefonda bulunan sıvı soğutma sisteminin uzun süreler ısınma problemi yaşamadan telefonun video çekim yapabilmesine imkan sağlayacak şekilde tasarlanmış olduğu açıklandı.

Telefonun açıklanan özelliklerine bakacak olursak telefonun arka ana kamerası 64 MP çözünürlüğe sahip olacak. Ön tarafta bulunan selfie kamerası 44 MP olacak modelde bulunan diğer kameralar henüz belli değil. İşlemci kısmında Snapdragon 888 ile çıkış yapacak Legion 2 Pro, 6,92 inç büyüklüğünde 144 Hz AMOLED ekrana sahip.

16 GB RAM kapasitesi sunan modelin 64, 128, 256 ve 512 GB olmak üzere 4 farklı depolama boyutu seçeneği bulunuyor. 90 W hızlı şarj desteğine sahip modelde 5500 mAh boyutunda batarya bulunmakta.

Telefonun dikkat çeken bir diğer özelliği video çekim kalitesi. 4K 120 FPS ve 8K 30 FPS seçenekleriyle video çekim imkanı sunan model aktif sosyal medya kullanıcıları için biçilmez kaftan.

Not: Telefonun görselleri henüz paylaşılmış değil. Haberde kullanılan görsel Lenovo Legion modeline aittir!!!

Peki siz Lenovo tarafından tanıtılmaya hazırlanan yeni akıllı oyuncu telefonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla akıllı telefon haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Lenovo Legion 2 Pro Tanıtım Tarihi ve Özellikleri

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ