League of Legends: Wild Rift’ten Yeni Bilgiler

252 Okunma 04 Aralık 2020 17:56
wild-rift-hakkında-yeni-bilgiler-teknolama

Riot Games’in yeni mobil oyunu League of Legends: Wild Rift’ten yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Riot Games dün düzenlediği sunumda konsollar ve mobil cihazlar için geliştirilen beşe beş çok oyunculu çevrimiçi arena oyunu olan Wild Rift hakkında detaylar paylaştı.

Halihazırda PC versiyonu olan oyunu konsol ve mobile geçirmek için herşeyi baştan tasarladıklarını söyleyen şirket oyunun kontrolleri üstünde çok sıkı çalıştığını ve aynı zamanda rekabetçi oynayışın hız ve isabetlilik ihtiyaçlarını karşılayan bir kontrol düzeni oluşturduğunu belirtti. Ayrıca oyun çıktığında geri bildirimleri önemseyeceklerini ekledi.

”Bazı oyuncuların mobil ve konsol oyunlarından beklentilerini bir üst seviyeye taşımak istiyoruz. Wild Rift’i gerçek ustalığınızı ve becerilerinizi yansıtabileceğiniz bir oyun olarak tasarlıyoruz. Bazı yerleşmiş mobil oyun tabularını yıkmaktan korkmuyoruz. Bu yüzden para karşılığında avantaj elde etme, oynamak için belli bir süre bekleme, binlerce sinir bozucu açılır pencere gibi şeyleri oyunumuza dahil etmiyoruz. Bunların hepsi Wild Rift’i basit bir uyarlamadan çok daha fazlası olarak gördüğümüz için. Wild Rift bize göre başlı başına gerçek bir League of Legends deneyimi sunan bir oyun.”

Wild Rift’in pay 2 win olmayacağını paranın sadece kostümleri etkileyeceğini belirttiler. Wild Rift hakkında yeni detaylara bakalım:

-Şampiyonları açmanın birçok yolu var. Onları seviye atlama ödülleriyle elde edebilir, mavi özlerle alabilir, etkinliklerde açabilir veya ücretsiz şampiyon rotasyonundayken 1 haftalığına oynayabilirsiniz.

-Oyuna para yatırmak istemeyen oyuncular için oyunda kazanılan paralarla alınabilecek kostümler olacak.

-Beklemenizi gerektirecek herhangi bir süre, enerji sistemi veya açılır pencereler eklenmeyecek.

Optimizasyon üzerine çokça uğraşılmış ve ayarlar düşük tutulmaya çalışılmış. Oyun çoğu cihaza çıkartılmaya çalışılmış. Karşılaşma başına harcanan veri azaltılmış. Pil ömrü için çalışmalar yapılmış ve gecikme yaşanmaması için sunuculara iyileştirmeler yapılmış.

Peki siz League of Legends: Wild Rift’ten gelen yeni bilgiler hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de oyun hakkında görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

League of Legends: Wild Rift’ten Yeni Bilgiler

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ