e
sv

League of Legends: Wild Rift Aralık Ayında Türkiye’de

wild-rift-türkiye-teknolama
avatar

Tolga Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mobil platformlara geliştirilen League of Legends, Wild Rift adıyla açık betasını yavaş yavaş tüm Dünya’ya açıyor.

League of Legends’la Dünya’ya adını duyuran Riot Games, 2 sene içerisinde büyük işlere el attı. Şirket TeamFight Tactics, Valorant, Legends of Runeterra ve League of Legends’ın mobil versiyonu olan Wild Rift’i yayınladı. 2 sene içinde çıkardıkları bu oyunlar fazlasıyla sevildi ancak hiçbiri hala League of Legends’ı günlük oyuncu sayısı bakımından geçemedi.

Wild Rift 27 Ekim’den itibaren Endonezya, Japonya, Malezya, Filipinler, Singapur, Güney Kore ve Tayland’da erişilebilir hale gelecek. Geriye kalan ülkeler 2020 ve 2021 tarihlerinde Wild Rift’e erişebilecekler.

Wild Rift’in baş yapımcılarından Michael Chow, oyun hakkında bazı duyurular ve açıklamalar yaptı:


”Wild Rift önümüzdeki aylarda yeni pazarlara açılacak. Oyun aralık ayında Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa Bölgesi, Okyanusya, Vietnam ve Tayvan’a gelecek. Riot 2021 İlkbahar’da da Amerika Kıtası’na açılması planlanıyor. Güney Kore ve Japonya’daki oyuncular mevcut Riot Hesaplarını kullanarak giriş yapabilecek ve League of Legends PC’ye ayırdıkları zaman ve maddi yatırımlara bağlı olarak ödüller kazanabilecek. Kapalı betadaki Güneydoğu Asya bölgelerindeki oyuncularsa yılın ilerleyen aylarında Riot Hesabı oluşturarak ve bağlayarak şampiyon ve kostüm gibi ödüller kazanabilecek”.

”Riot Games, oyunculuk geçmişini ve tarihini kutlamak için her bir açık beta bölgesinde her gün bölgelere özel olarak hazırlanmış içerikler paylaşacak. Yayıncı tanıtımlarından rehberlere rehberlerden topluluğa uzanan içerikler oyuncuların Wild Rift’e hazırlanması için gerekenleri onlara sunacak.”

Wild Rift Tanıtım Videosu

Peki siz Riot Games’in yeni oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz, sizce oyun tutar mı? Oyun hakkında görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.