arama

  Koronavirüs Nedeniyle WhatsApp’ta Geçirilen Süredeki Büyük Artış

  whatsapp-toplu-mesaj-kaldiriliyor-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onuralp Hızal
  • Beğen
   Loading...

  Koronavirüs nedeniyle insanların WhatsApp’ta geçirdikleri süre bir hayli artmış durumda.

  Günlük hayatımızı evlerimizden mümkün olduğunca çıkmadan idare etmemiz gereken şu günlerde insanların en çok ihtiyaç duyduğu şeylerin başında iletişim geliyor. Öyle ki hem evden çalışanlar hem de uzaktan eğitim gören öğrenciler günlük hayatlarında sık sık iletişim kurma gereksinimiyle karşılaşıyor. Gerek iş arkadaşlarımızla işle alakalı bir durumu görüşmek gerekse dersler hakkında arkadaşlarımızla görüşmek hepsi bizi bir iletişim uygulaması ihtiyacı duymaya yönlendiriyor.

  WhatsApp bu tarz online mesajlaşma uygulamaları içerisinde en çok tercih edilenlerden biri olarak dikkat çekiyor. Doğal olarak bu günlerde de insanların en çok kullandığı uygulamalardan biri haline gelmiş durumda. Bir danışmanlık firması da koronavirüs sonrası WhatsApp popülaritesini araştırmak adına bir anket yaptı. 14-24 Mart arasında yapılan bu ankette yaklaşık 30 pazardan 25 bin tüketiciden yardım alındı. Sonuçlara göre WhatsApp kullanım oranı salgının ortaya çıkmasının ardından %40 artış göstermiş durumda.

  Ayrıca tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sonrası sosyal medya kullanımında %61’lik internette gezinme oranında ise %70’lik bir artış yaşanmış durumda. İnsanların internet dışında bir başka seçenek olarak gördüğü televizyon izleme oranı ise %63 oranında artış gösterdi.

  Sonuçlara göre WhatsApp ile aynı şirket çatısı altında bulunan bir başka sosyal medya uygulaması Facebook’un kullanımı ise %37’lik bir artış gösterdi.

  Sağ altta bulunan buton ile Teknolama‘ya abone olarak güncel teknoloji haberleri içeriğine anında ulaşabilirsiniz. Sosyal medya kanallarımızdan takip ederek bizlere destek olabilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ