arama

  Koronavirüs Mobil Dünya Kongresi’ni İptal Ettirdi

  mwc-2020-iptal-edildi-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Mert Mutlu
  • Beğen
   Loading...

  Dünya’nın en geniş kapsamlı mobil teknoloji fuarı olan Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2020, koronavirüs salgını dolayısıyla iptal edildi.

  Dünya’nın birçok bölgesinden önde gelen teknoloji şirketlerini ağırlayan ve mobil dünyasından gelişmeleri yakından takip etmemize olanak sağlayan MWC 2020, bu yıl insanların korkulu rüyası haline gelen koronavirüs nedeni ile iptal edildi.

  Şirketlerin bugüne kadar birer birer fuara gelmeyeceklerine dair yaptıkları açıklamalara şahit olmuştuk. Amazon, Sony, LG Electronics, Nokia, Huawei, Facebook, Intel, Nvidia ve Vodafone fuarın iptal edilmesi kararının alınmasından önce fuara katılmayacaklarını açıklamışlardı. Şirketlerin fuara katılmadıklarını belirten açıklamalarında, fuara katılmanın koronavirüs nedeniyle kendi çalışanlarına ve fuara gelecek olan katılımcılara sağlık açısından tehlikeli bir ortam oluşturabileceği görüşü hakimdi.

  İspanya Sağlık Bakanı yaşanan gelişmeler dolayısıyla Çarşamba günü yaptığı açıklamada, İspanyol sağlık sistemine güvenilmesini ve bilimsel kaynaklara dayanılarak karar alınması gerektiğini vurgulamıştı.

  Etkinliğin organizasyonunu yapan GSMA’nın Başkanı John Hoffman ise GSMA’nın Barcelona’daki güvenlik ve sağlık ortamını korumak için, MWC 2020’nin iptal kararını aldıklarını belirtti. Ayrıca koronavirüs salgını dolayısıyla yaşanan endişelerin etkinliği gerçekleştirmeyi imkansız hale getirdiğini belirtti.

  Daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir ve sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ