e
sv

Koronavirüs Haritası Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yayınlandı

418 Okunma — 27 Mart 2020 11:35
koronavirüs-haritası-teknolama
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Koronavirüs haritası ve koronavirüs vaka sayıları hakkında halkı bilgilendirmek amacıyla Cumhurbaşkanlığı tarafından internet sitesi açıldı.

Tüm dünyada etkisini ne yazık ki sürdürmeye devam eden koronavirüs, insanların da bu günlerde en çok tedirgin olduğu konuların başında geliyor. Ülkemizde ve dünyada görülen vaka sayılarına virüsü daha iyi çözümleyebilmek ve tedbir almak adına insanlar içinde bir merak söz konusu.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi de insanların bu merakını gidermek adına bilgilendirici olabilecek bir koronavirüs sitesi açtı. Sitede koronavirüs sayıları ile ilgili bilgiyi bulabilmeniz ve ülkeler arasında koronavirüs sayılarına dair karşılaştırma yapabilmeniz mümkün. Son verilerin güncellenerek paylaşıldığı sitede iyileşenler ve ölüm oranını da bulabilirsiniz.

Sitede insanlara daha açıklayıcı olabilmesi adına veriler grafikler ile desteklenmiş. Site üzerinden istediğiniz takdirde iki ülkeyi tanı, iyileşen, ölüm, günlük tanı , günlük iyileşen ve günlük ölüm başlıkları altında inceleyebilir ve bu oranları grafikler üzerinde görebilirsiniz. Ayrıca sitede her ülke için koronavirüs vakasının ilk görüldüğü tarih de paylaşılmış durumda.

Sitedeki bilgiye göre Türkiye’de ölüm oranı şu an için %2.07 olarak belirtiliyor. Yine son bilgilere göre 3 bin 629 vaka sayısının olduğu ülkemizde 26 kişinin iyileştiği kaydedilirken ne yazık ki 75 vatandaşımızı da kaybettiğimiz aktarılıyor.

“https://corona.cbddo.gov.tr” adresi üzerinden siteye ulaşabilirsiniz.

Daha fazla koronavirüs haberleri için sitemize abone olabilirsiniz. Ayrıca sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edip paylaşmış olduğumuz güncel içeriklere ulaşabilirsiniz.