e
sv

Konami E-Spor Okulu Eğitime Başladı

konami-esport-teknolama
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Japonya merkezli şirket Konami geçtiğimiz yıl duyurduğu e-spor okulunu hizmete açtı.

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişmesi ve bizim de aynı hızda hayatımızı teknolojiye bağlı olarak değiştirmemiz birçok yeni hobi ve meslek dalını ortaya çıkardı. Son yıllarda oyun sektörüne olan ilginin hızla artması insanların da bu sektörden para kazanmasına olanak sağladı.

Oyun sektörü içerisinde kimileri yayıncı, kimileri geliştirici kimileri de eğer gerçekten yetenekli ise kendine s-sporcu olarak sektörde yer buldu. Konami ise artık bir meslek haline gelen ve oldukça ilgi duyulan e-spor için geçtiğimiz yıl yeni bir okul açma kararı aldığını duyurdu.

Birçok gencin hayalini süsleyen bir meslek haline gelen e-sporculuk, turnuvalarda verilen oldukça yüksek rakamlı ödüller ile de gençlerin ilgisini çekmekte. Bugüne kadar gençlerin kendi bilgisayarları başında kendilerini geliştirerek başladıkları e-sporculuk kariyerleri için artık yeni bir fırsatları var.

Konami nasıl e-sporcu olunacağının eğitimini verdiği yeni okulunu açtı. Okulda yalnız oyun oynamak değil tam donanımlı bir e-sporcu nasıl olunacağını da gösteriyorlar. Pro Evo, eBaseball Powerful Pro Baseball, Dota ve Fortnite için uygulamalı eğitimlerin yanı sıra olulda kenid içeriğinizi nasıl oluşturabileceğinizi, nasıl kendi oyun etkinliklerinizi planlamanız gerektiği de anlatılıyor. Okulda ayrıca dil bazı dil derslerini almak da mümkün.

Okulda eğitim veren eğitmenler ise gerçek e-spor uzmanlarından oluşuyor. Konami’nin Esports Ginza okulu içinde bulunduğumuz Eylül ayında açıldığını belirtelim. Okulun ne kadar talep göreceğini ise ilerleyen dönemlerde göreceğiz.

Daha fazla oyun haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.