e
sv

Karantina Döneminde En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi

netflix-turkiye-teknolama
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e0

  Mutlu

 • e1

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Karantina döneminde en çok izlenen 10 Netflix dizisi yayınlandı. Koronavirüs sebebi ile insanların eve hapsolmasının ardından büyük bir tüketim çılgınlığı başladı. Herkes film, dizi, oyun gibi içeriklere saldırınca, Netflix, YouTube gibi platformlar da çareyi görüntü kalitesini düşürmekte buldu. Peki karantina içerisinde geçirdiğimiz Mart ayında Netflix’te en çok ne izlendi?

İlk olarak Çin’in Wuhan şehrinde görülen COVID-19 tipi koronavirüs salgını, dünyanın yarısından fazlasını evlerine hapsetti. Ülkemizde de yoğun bir şekilde etkisi görülen pandemi, her geçen gün daha fazla can almaya devam ediyor.

İnsanlar pandemi sebebi ile evlerine hapsolunca, zaman geçirmek için öncelikli olarak film, dizi gibi içerikleri tüketmeye başlıyor. Bu ikisi için de akla gelen ilk platform olan Netflix, Mart ayında en çok izlenen 10 Netflix dizisi’ni liste olarak yayınladı.

Mart Ayında En Çok İzlenen 10 Netflix Dizisi:

Yayınlanan istatistiklere göre insanlar evlere hapsolduğu bu karantina günlerinde Netflix üzerinden en çok aşağıdaki dizileri izlemiş:

 1. Love is Blind
 2. Elite
 3. Crash Landing on You
 4. Sex Education
 5. Stranger Things
 6. I Am Not Okay with This
 7. The Trials of Gabriel Fernandez
 8. Tiger King: Murder, Mayhem and Madness
 9. Money Heist
 10. Better Call Saul

Unutmamak gerek ki bu liste dünya genelinde en çok izlenen dizilerde oluşuyor. Yani Türkiye içerisinde sıralamalar farklı olabilir. Peki siz bu dizilerin hangilerini izlediniz ya da izliyorsunuz? Görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla Netflix haberleri için sitemizi ziyaret edebilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.