Jeff Bezos, Kurucusu Olduğu Amazon Görevinden Ayrılıyor

33 Okunma 05 Temmuz 2021 12:57
Jeff-Bezos-Amazon-Teknolama-min

Jeff Bezos, 2021 yılının başında kurucusu olduğu Amazon görevinden ayrılacağını resmi olarak açıklamıştı. Bugünden itibaren ise Jeff Bezos, artık Amazon’un CEO’su değil. Şirketin CEO görevine Andy Jassy getirildi. Jeff Bezos ise bundan sonra Blue Origin şirketi ve hayır kurumları ile ilgilenecek.

Dünyanın en büyük e-ticaret platformu denilebilecek Amazon, bugün kendi tarihinin en büyük değişikliklerinden birine gidiyor. Şirketin kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, görevinden ayrılıyor. 27 yıldır Amazon’un CEO’su olarak görevine devam eden Jeff Bezos, bugünden itibaren Blue Origin şirketi ve hayır kurumları ile ilgilenecek.

Jeff Bezos, 2021 yılının başında bu değişiklik hakkında paylaşımda bulunmuştu. Bugün itibari ile ise Amazon şirketinin CEO’su Andy Jassy oluyor. Ancak Jeff Bezos, şirketin yönetim kurulunda bulunmaya devam edecek.

Bezos, her ne kadar CEO görevinden ayrılıyor olsa da, bu durum kendisinin para kaybedeceği anlamına gelmiyor. Kendisi hala dünyanın en zengin insanı olarak hayatına devam ederken, Blue Origin isimli uzay şirketine yoğunlaşacak. Aynı Elon Musk gibi, Bezos da Mars’a insan götürmeyi hedefliyor.

Ayrıca Bezos, hayır kurumlarına da düzenli olarak yardımlarda bulunacağını açıkladı. Daha önce de bu tarz kurumlarda sık sık adı geçen Bezos, Amazon görevinden ayrılınca bu kurumlara daha çok vakit ayırabileceğini belirtti.

Peki siz Jeff Bezos ve faaliyetleri konusunda ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Jeff Bezos, Kurucusu Olduğu Amazon Görevinden Ayrılıyor

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ