arama

  İşte Instagram Yeni Özelliği: Co Watching

  instagram-hesabi-nasil-dondurulur-teknolama-2
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  Instagram, bu fiziksel mesafe günlerinde kullanıcıların çok seveceği bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Özellikle dedikodu sever insanlarımız için oldukça kullanışlı bir özellik olan Co Watching sayesinde arkadaşlarımız ile görüntülü sohbet ederken aynı zamanda birlikte gönderilere bakabileceğiz.

  Instagram, COVID-19 tipi koronavirüs sonucu insanların evlere kapanmasının ardından güzel bir güncelleme ile karşımıza çıkıyor. Güncelleme ile gelen yeni özellik sayesinde akradaşlarımızla video sohbet ederken eş zamanlı olarak gönderilere bakabileceğiz. Yeni özellik Co Watching olarak platformdaki yerini alacak.

  Instagram direkt mesaj bölümünde video sohbeti açtıktan sonra, daha önce beğendiğimiz, kaydettiğimiz ve tavsiye ettiğimiz gönderileri birlikte de görebileceğiz. Üstelik bunun için iki tarafın da profili takip etmesi gerekmiyor. Böylelikle hem kullanıcıların içerikleri daha çok beğenip kaydetmesi hedeflenirken, hem de fiziksel mesafe günlerinde daha platformda daha çok vakit geçirilmesi hedefleniyor.

  Üstelik güncelleme yalnızca bu özellik ile bitmiyor. Doğru bilgi paylaşımı konusunda da yapay zeka destekli bir güncelleme getiren yetkililer, bu güncelleme üzerinde aylardır çalıştıklarını belirtti. Arama sonuçlarında kullanıcıların mümkün olan en kısa sürede aradıkları en doğru bilgiye ulaşmaları hedefleniyor.

  Durum böyle olunca da onaylanmış hesaplar daha değerli oluyor ve içerikleri daha da ön plana çıkıyor. Uygulama daha önce de yanlış yönlendirme yapan reklamları yasaklamıştı.

  Peki siz bu güncelleme konusunda ne düşünüyorsunuz? Görüş ve önerilerinizi yorum olarak bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca sağ altta bulunan buton ile Teknolama‘ya abone olarak güncel teknoloji haberleri içeriğine anında ulaşabilirsiniz. Sosyal medya kanallarımızdan takip ederek bizlere destek olabilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ