arama

  İstanbul Havalimanı’na Uyku Kapsülleri Geldi

  istanbul-havalimani-uyku-kasulleri-teknolama-2-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  İstanbul Havalimanı, geçtiğimiz yıl içerisinde Avrupa’nın en büyük havalimanı olarak faaliyete geçmişti. Şimdilerde ise IGA Sleepod isimli bir firma aracılığı ile havalimanının belli bir bölümüne uyku kapsülleri eklenti ve faaliyete geçti.

  Bu bahsi geçen kapsüller, tamamen hijyenik ve tam teçhizatlı olarak kullanılabilir durumda yolcuları bekliyor. Şimdilik yalnızca dış hatlar giden yolcu bölümünde bulunan kapsüller, daha çok uzun aktarma yapan yolcular hedef alınarak yürürlüğe girmiş durumda. Ancak fiyat olarak maalesef herkesin gönül rahatlığı ile kullanabileceği bir politika izlenmiyor.

  İstanbul Havalimanı’ndaki Uyku Kapsülleri Fiyatları

  Kiralanabilir bir şekilde bizleri bekleyen hijyenik uyku kapsülleri, yurtdışında bulunan havalimanları içerisinde uzun yıllardır kullanılan bir uygulama. İstanbul için de yürürlüğe giren bu kabinler, saatlik 9 euro fiyat etiketi ile kiralanabiliyor. Bu fiyat etiketi bizim için pahalı olarak nitelendirilse de 24 saate kadar varan aktarmaları bekleyen yolcular göz önüne alındığında güzel bir imkan olarak söylenebilir.

  Aynı zamanda eğer ki bu kabini kullanmak isterseniz, güvenlik, depolama ve hijyen gibi imkanlardan da otomatik olarak yararlanabileceksiniz. Yani uyurken bir yandan da valizinizi ya da sırt çantanızı düşünmek zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca kabinin içerisinde bulunan bir priz ile de tüm elektronik gereçlerinizi şarj etme imkanı da bulunuyor.

  Daha fazla teknoloji haberleri içeriklerinden anında haberdar olmak isterseniz sitemize abone olarak bildirimleri açabilir ve sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ