İran İçerisinde Yaşanan Patlama, Nükleer Kaynaklı Olabilir

855 Okunma 26 Haziran 2020 09:08
iran-tahran-patlama-teknolama-min

İran Tahran bölgesinde henüz resmi olarak sebebi belirtilmemiş bir patlama yaşandı. Gece saatlerinde yaşanan patlama, tüm dünya gündemine bir anda oturdu. New York Times içerisinde paylaşılan habere göre, patlama nükleer kaynaklı olabilir.

Yalnızca birkaç saat önce, İran Tahran bölgesinde çok büyük bir patlama gerçekleşti. Henüz patlama ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Durum böyle olunca da ortaya bir anda yüzlerce teori atıldı.

Şimdilik ‘geçiştirme’ olarak yapılan açıklamada, sorunun gaz kaynaklı olduğu belirtildi. Ayrıca söylenenlere göre herhangi bir can kaybı ya da yaralanma durumu söz konusu değil.

Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda, patlamanın mühimmat imhası sırasında gerçekleştiğine dair iddialar atıldı. Ancak bunların arasında en dikkat çekici olanı New York Times muhabiri Farnaz Fassihi tarafından yapılan bir paylaşım oldu.

Paylaşımda yapılan açıklamalara göre, Iran içerisinde yaşanan patlama, Nükleer işlemler yapan bir askeri üsten geldi. Ancak konu hakkında herhangi bir resmi açıklama bulunmuyor.

Gün içinde konu ile ilgili detayların gelmesi bekleniyor. Ancak basında yer aldığı şekilde gerçekten nükleer kaza meydana geldiyse, bunun ileriki etkileri bilinmiyor. Detaylı açıklamalar için Iran hükümeti tarafından yapılacak olan bildiriyi bekliyoruz.

Peki sence İran içerisinde yaşanan patlamanın sebebi ne olabilir? Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.

Sıradaki içerik:

İran İçerisinde Yaşanan Patlama, Nükleer Kaynaklı Olabilir

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ