e
sv

iPhone 12’nin ve Diğer İphone’ların Kutusu Boşaltıldı

iphone12-pro-teknolama
avatar

Tolga Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iPhone 12’nin kutusuna şarj aleti ve kulaklık koymayan Apple, bu durumun eski cihazlar için de geçerli olduğunu açıkladı.

Dev firma 5W’lık şarj cihazı ile kulaklığı tüm modellerinden kaldırdı. Büyük bir eleştiri ile karşılanan bu yenilik Apple tarafından ‘çevreyi koruma’ olarak adlandırılıyor. Yeni kutu içerisinde sadece örgülü bir Lightning / USB-C kablo bulunmakta. Bu da telefonu alacak olanlara ekstra masraf çıkartıyor. Şarj adaptörü bile bulunmayan yeni kutu içeriği insanlar tarafından pek de iyi karşılanmadı.

Şu anda kutusu yenilenmiş olan iPhone modelleri; iPhone 11, iPhone SE 2020 ve iPhone XR. Apple’nin bu konu hakkında yapmış oldığu detaylı açıklama ise şöyle: Çevreyle ilgili hedeflerimize ulaşma çabalarımızın bir parçası olarak, iPhone 11 / SE 2020 / XR artık güç adaptörü veya EarPods ile sunulmuyor. Lütfen mevcut Apple güç adaptörünüzü ve kulaklıklarınızı kullanın veya bu aksesuarları ayrı satın alın.” Apple yapmış olduğu bu değişiklik ile kullanıcıları yeni aksesuar modellerine yöneltiyor. Ayrıca iPhone 11 Pro modelleri resmi siteden satış için kaldırılmış durumda.

Dün gece tanıtılan yeni iPhone 12 PRO

Dün gece 4 rengi ile tanıtılan iPhone 12, büyük bir ilgi görürken bazı insanlar tarafından sevilmedi. Telefonu sevmeyen kesim oldukça ağır ve kalın olduğunu düşünmekte. iPhone 12 Pro 226 gram ağırlığa, 146,7mm uzunluğa, 71,5mm genişliğe ve 7,4mm derinliğe sahip.

Peki siz iPhone 12’nin görsel yapısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.