İnternet Çöktü Mü? WhatsApp Facebook ve Twitter Neden Açılmıyor?

24 Okunma 04 Ekim 2021 23:13
en-hizli-internet-rekoru-teknolama-min

İnternete girmeye çalışana bir çok kullanıcı “İnternet çöktü mü?” sorusunu sormaya başladı. Peki internet erişimi neden kısıtlı? internet çöktü mü? Facebook, WhatsApp ve Twitter neden açılmıyor? Hepsinin cevabı içeriğimizde.

İnternete erişmeye çalışan birçok kullanıcı girmeye çalıştıkları web sayfalarının geç açılması veya hiç açılmamasından şikayetçi. 4 Ekim 2021 tarihi ve saat 18.00’dan itibaren devam etmekte olan erişim sorunu birçok kullanıcının sosyal medya uygulamalarına erişememesine neden olmakta.

Dünya genelinde devam etmekte olan erişim sorunu Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal mecralara kullanıcıların erişimini engellemekte. Saat 18.00 sularında başlayan bağlantı sorununun ardından Facebook, WhatsApp ve Instagram’a erişimde kısıtlamalar yaşanırken, bu sorunun kaynağını araştırmak isteyen veya birbirleriyle iletişime geçmek isteyen kullanıcılar Twitter ve Telegram’a yöneldi. Kullanıcıların yoğun talebiyle karşılaşan Twitter ve Telegram’da bu yoğunluğun ardından kullanıcılarına istenilen hızda hizmet sağlayamadı ve yavaşladı.

Sorun henüz çözüme kavuşturulmuş değil. Öte yandan henüz Türkiye genelinde internet sağlayıcılarından bir açıklama gelmemesine karşın Facebook iletişim direktörü Andy Stone’dan konuyla ilgili bir açıklama geldi. Stone, uygulamalarda yaşanan sorunların farkında olduklarını ve mümkün olan en kısa sürede sorunun çözümü için çalıştıklarını belirterek kullanıcılarından bu konuyla ilgili özür diledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından ise Facebook ve Instagram servislerinde dünya genelinde yaşanan bir sorundan dolayı ülkemizde de kullanıcıların etkilenmekte olduğu belirtildi.

Peki siz yaşanan erişim sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

İnternet Çöktü Mü? WhatsApp Facebook ve Twitter Neden Açılmıyor?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ