arama

  Instagram Web Sürümünde Artık Mesajlaşabilirsiniz

  instagram-web-mesaj-geliyor-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  Instagram, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olarak yayın hayatına devam ediyor. Ancak platform, yalnızca mobil sürümünde tüm özelliklerinden yararlanılabilmesi dolayısıyla web üzerinden çok düşük miktarlarda kullanılma oranına sahip. Her ne kadar bu durum yıllardır bu şekilde süregelmiş olsa da, artık Instagram Web sürümüne de mesajlaşma özelliği geliyor.

  Bugün itibari ile Instagram Web sürümüne yeni bir özellik eklendiği duyuruldu. Bu özellik, platform kullanıcılarının web üzerinden de mesajlaşabilmesini sağlıyor. Ancak belirtmemiz gerek ki bu güncelleme henüz tüm kullanıcılar için aktif durumda değil.

  Yapılan açıklamalara göre bu özellik henüz rastgele seçilmiş bir grup kullanıcı tarafından test edilecek. Sonrasında ise gerekli gelişmelerin gerçekleştirilip tüm kullanıcılar için de kullanılabilir olması bekleniyor.

  Ayrıca yetkililerin belirttiklerine göre Instagram‘ın internet sitesi üzerinden mesajlaşma olanağı mobil ile aynı şekilde olacak. Yani platformun web versiyonu üzerinden de birden fazla kişiye mesaj gönderebilecek, mesajları beğenebilecek, mesaj olarak video ve fotoğraf gönderme imkanlarına sahip olacağız.

  Bu yeni özellik ile kullanıcıların telefonlarına bir nebze de olsa daha az muhtaç olması hedefleniyor. Instagram’ın en popüler sosyal medya aracı olması ile birlikte kullanıcılar, telefonlarını şarj ederken bile yanlarından ayrılmıyor. WhatsApp gibi diğer neredeyse tüm mesajlaşma platformlarının bilgisayar üzerinden kullanabileceğimiz sürümü varken Instagram üzerinden gelen mesajlara ancak üçüncü parti yazılımlar ile erişebiliyorduk. Şimdi ise bu durumun önüne geçilmiş oldu.

  Daha fazla sosyal medya haberlerinden anında bilgi sahibi olmak istiyorsanız sitemize abone olarak bildirimleri açabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ