Instagram Uygulaması Üzerinden Yemek Siparişi Verme Dönemi Başladı

411 Okunma 24 Haziran 2020 20:20
instagram-teknolama

Instagram geliştiricileri tarafından uygulamaya eklenen yeni özellik sayesinde artık Instagram üzerinden yemek siparişi vermek mümkün.

Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, yeni özelliği ile yine kullanıcılarını memnun edeceğe benziyor. Özellikle salgın döneminde bir süre sekteye uğrasa da şu anda paket servisi veren işletmeler oldukça yoğun bir müşteri talebiyle karşı karşıya. İnsanlar pandemi sürecinde yiyemedikleri yiyecekleri artık dışarıya çıkarak herhangi bir risk almak istemedikleri için evlerine sipariş ederek yemeyi tercih ediyorlar.

İnsanların evlerinde bulundukları sürece en çok kullandıkları uygulamaların başında gelen Instagram ise kullanıcılarına yemek siparişlerini de verebilecekleri bir uygulama vaad ediyor. Bu sayede insanların en çok ihtiyaç duyduğu özelliklerden birini daha uygulamaya dahil edecek olan Instagram, daha fonksiyonlu bir uygulama yolunda önemli bir adım attı.

Yeni özellik ile yemek işletmelerinin Instagram üzerinden yemek siparişi alabilmeleri için yapmaları gerekenler de oldukça basit. Yemek işletmeleri Instagram üzerinden ilk önce bir işletme hesabına sahip olmalılar. Bunun yanı sıra işletmelerin müşterilerden sipariş almalarını sağlayacak bir de web siteleri olmalı. Sonrasında Instagram üzerinden sipariş almaya başlayabilirler.

Intagram üzerinden yemek siparişi vermek isteyen kullanıcıların tek yapması gereken ise, ilgili işletmenin Instagram sayfasına gelip “Yemek Siparişi Ver” butonuna tıklamak. Buna alternatif olarak ise Instagram hikayeler bölümündeki yemek siparişleri çıkartması da sipariş vermek için kullanılabilir.

Instagram üzerinden çevrimiçi sipariş özelliğinin bizler için üzücü yanı ise şu anda sadece ABD ve Kanada’da kullanılabiliyor olması. Ancak özelliğin çok yakında birçok ülkeye sunulması bekleniyor.

Instagram’ın yeni özelliği ile şu an aktif olarak hizmet veren yemek siparişi için aracılık yapan firmaların olumsuz etkileneceği düşünülüyor. Peki siz Instagram’ın yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz. Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla sosyal medya haberleri için bizleri takip edebilir, sosyal medya kanallarımızdan da bizlere abone olabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Instagram Uygulaması Üzerinden Yemek Siparişi Verme Dönemi Başladı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ