Instagram “Seninkini Ekle” Özelliğini Kullanıma Açtı

35 Okunma 20 Ekim 2021 18:33
instagram-hesabi-nasil-dondurulur-teknolama-2

Instagram kullanıcıların birbirleri ile olan etkileşimini daha da arttıracak yeni Seninkini Ekle (Add Yours) özelliğini kullanıma sundu.

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal platformlar arasında yer alan Instagram, gelişmeye ve yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Özellikle Facebook çatısı altında faaliyet göstermeye başladığı günden itibaren birçok özellik kazanan ve adeta birçok sosyal mecranın bir arada olduğu bir platform olan Instagram şimdi de Seninkini Ekle özelliğini test ediyor.

Instagram hikayeler bölümünde etiket kısmında karşımıza çıkacak olan bu özellik ile kullanıcılar takipçilerinden hikayelerine kendi içeriklerini eklemelerini isteyebilecek. Instagram bu sayede kullanıcılar arasındaki etkileşimi arttırarak bir hikaye zinciri oluşturulmasını amaçlıyor.

Örneğin takip ettiğiniz bir hesap bir manzara fotoğrafı paylaşıyor ve Seninkini Ekle özelliğini kullanıyor. Bu etikete tıkladığınızda ana hikayeye siz de kendi hikayelerinizi ekleyebiliyorsunuz. İlk paylaşımla birlikte zincirin ilk halkası tamamlanmakta ve etiket üzerinden yapılan her paylaşım bu zinciri daha da büyütmekte olacak. Üstelik aynı etiket üzerinden paylaşım yapan kullanıcılar birbirlerinin hikayelerini de görebiliyor olacaklar.

Şu an için dünya genelinde belli bir kitlenin kullanımına sunulan özelliğin tüm kullanıcılara ileriki bir tarihte sunulup sunulmayacağı veya daha farklı özellikler kazanıp kazanmayacağı da bilinmiyor.

Peki siz Instagram tarafından geliştirilen Seninkini Paylaş özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla teknoloji haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Instagram “Seninkini Ekle” Özelliğini Kullanıma Açtı

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ