arama

  Instagram için Reaksiyon Özelliği Üzerinde Çalışılıyor

  instagram-teknolama
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Onuralp Hızal
  • Beğen
   Loading...

  Instagram uygulamaya eklemeye hazırlandığı yeni özellik olan Reaksiyon Özelliği ile gündemde. Yeni özellikle ilgili çalışmalar tamamlandı ve test aşamasına gelindi.

  Instagram, günümüzde en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya uygulamalarından biri olmasıyla dikkat çekiyor. Bu popülerliğini elinde tutmak ve rakiplerine kaptırmak istemeyen şirket ise her geçen gün uygulamayı geliştirmek üzerine çalışıyor. Bu geliştirmelerin sonucunda bir çok yeni özelliğe kavuşan uygulamada sırada reaksiyon özelliği var.

  Diğer sosyal medya platformlarından alışık olduğumuz reaksiyon özelliği, Instagram‘da IGTV‘ye eklenerek kullanıcılara sunulacak. Şu an için Instagram üzerinde direkt mesajlarda ve hikayelerde kullanabilen özellik yakında IGTV üzerinden de kullanılabilecek. İddialara göre kullanıcılar yalnızca IGTV içerik üreticilerinin izin verdiği videolara reaksiyon verebilecekler. Yani içerik üreticisi izin vermediği sürece videolara reaksiyon vermemiz mümkün olmayacak.

  Instagram‘ın son olarak IGTV içerik üreticilerine ücret ödemesi yapmayı planladığını duymuştuk. IGTV üzerinden gerçekleştireceği bu yeni konsept için bu tarz yeni özellikler eklediği düşünülen şirketin, IGTV için daha birçok yeni özellik getireceği düşünülmekte. YouTube‘un da uyguladığı gibi bir prosedür izlemeyi planlayan Instagram, ücret ödemelerini reklam gelirleri üzerinden yapmayı planlıyor. Bunun için IGTV üzerinden reklam alacak olan Instagram‘ın bu uygulamayı ne zaman hayata geçireceği ise bilinmiyor.

  Daha fazla sosyal medya haberleri için sitemizi ziyaret edebilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ