Instagram Gizli Profiller Nasıl Görüntülenir?

1268 Okunma 05 Eylül 2020 13:00
instagram-gizli-profiller-teknolama

Bir süredir yayında olan ve her geçen gün popülerliği artan bir uygulama ile Instagram içerisinde bulunan gizli profiller görüntülenebiliyor. Yüksek oranda çoğu profili gösteren uygulama, yüzde 100 her profili göstermiyor. Peki Instagram gizli profiller nasıl görüntülenir?

Konu Instagram olunca gizli profiller çoğu kişinin merak ettiği bir durum oluyor. Instagram içerisinde gizli hesap görme artık imkansız değil. Ancak bu durum platformun kurallarına aykırı ve birazdan göstereceğimiz yöntemi kişisel profilinizde kullanmamanızı öneriyoruz.

Postegro isimli web sitesi / mobil uygulama sayesinde Instagram gizli profiller görüntülenebiliyor. Bu uygulamayı ister telefonunuza kurabilir, isterseniz de hiçbir kurulum yapmadan doğrudan web sitesi üzerinden kullanabilirsiniz.

Öncelikle belirtmemiz gereken bir detay var. Bu uygulamanın Instagram hesabınızı tehlikeye atıp atmadığı konusunda net bir bilgi bulunmuyor. Ancak uygulama, teknik olarak Instagram politikalarına karşı duruyor. Bu sebeple kullanıp kullanmamak tamamen sizin sorumluluğunuzda olan bir durum. Bizim önerimiz ise tamamen boş bir profil açıp onunla uygulamayı kullanmak. Çünkü uygulamayı kullanmak için bir Instagram hesabı ile giriş yapmanız gerekiyor.

Instagram gizli profilleri gösteren uygulama: Postegro

Postegro isimli uygulamaya buraya tıklayarak erişebilirsiniz. Uygulama marketlerinde bulunmayan uygulamayı isterseniz APK olarak indirerek Android işletim sistemine sahip akıllı telefonunuza kurabilirsiniz. Ancak üçüncü parti uygulama kurmak istemezseniz uygulamanın tarayıcı versiyonunu da kolaylıkla kullanabilirsiniz. Uygulama, sizin bilgilerinizi topladığına dair herhangi bir açıklamada bulunmuyor.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sizden bir Instagram hesabınıza girmenizi isteyecek. Bu noktada istediğiniz Instagram hesabı ile giriş yapabilirsiniz. Bizim önerimiz sıfır bir hesap açıp risk almamak.

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra tek yapmanız gereken şey ise arama seçeneğinden profiller aramak olacak. Profilin yanında kilit ikonu bulunan profiller normalde gizli olanlar anlamına geliyor. Bu profile tıkladıktan sonra içerisindeki görselleri sorunsuz bir şekilde görüntüleyebileceksiniz. Üstelik görüntülediğiniz profile de herhangi bir bildirim vb. gitmiyor.

Bazı profillere tıkladığınızda yukarıda gördüğünüz gibi bir hata olabilir. Bu hatanın gösterildiği profilleri uygulama yardımı ile de görüntüleyemezsiniz. Ancak belirli aralıklar ile kontrol edebilirsiniz.

Uygulamaya hiçbir şekilde kefil olmadığımızı tekrardan hatırlatmamız gerek. Kullanıp kullanmamak da tamamen size kalmış bir durum. Yakın tarihte Instagram, uygulamaya kendisi müdahale edecektir.

Pekiz siz Instagram’da gizli profilleri gösteren uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla sosyal medya haberleri için sitemize abone olabilir, buradan da bizleri takip edebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Instagram Gizli Profiller Nasıl Görüntülenir?

editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ