e
sv

Instagram Ana Sayfa Akışında Tasarım Değişikliğine Gidiyor

instagram-hesabi-nasil-dondurulur-teknolama-2
avatar

Mert Mutlu

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram ana sayfa akışında bir süredir üzerinde çalıştığı sekmeli görünümü kullanıma sundu.

Instagram kullanıcılarına daha iyi bir uygulama deneyimi sunmak için güncellemelerine devam ediyor. Son olarak ana sayfa akışında önemli bir değişikliğe giden Instagram sekmeli akış tasarımını kullanıma sundu.

Yeni ana sayfa düzeninde gönderiler “önerilen” ve “eski” olmak üzere iki başlık altında toplanacak. İki bölümden oluşan bu yeni ana sayfa tasarımı ise Instagram tarafından sekmeli akış olarak duyuruldu.

Bildiğiniz üzere hali hazırda Instagram ana sayfa üzerindeki tüm gönderileri görüntülediğinizde sizleri “hepsini gördün” bildirimi ile uyarmakta. Yeni akış düzeninde ise bizleri “hepsini gördün” yazısının altında “daha eski gönderileri gör” ve “önerilen gönderiler” adında iki sekme daha karşılayacak.

Eski gönderileri tekrar görüntülemek isteyen kullanıcılar “daha eski gönderileri gör” başlığına tıklayarak eski gönderileri sıralayabilirler. Öte yandan “önerilen gönderiler” başlığına tıklandığında ise farklı bir akış size sunuluyor. “önerilen gönderiler” ile keşfet sayfasına benzer şekilde kullanıcıların daha önce etkileşimde bulundukları veya beğenebilecekleri gönderilerin yanı sıra reklam ve sponsorlu içerikler sıralanıyor.

Instagram yeni özelliği ile ana sayfa akışını “önerilen” ve “eski” başlıkları altında ikiye bölmüş durumda. Bir nevi keşfet bölümünü ana sayfa bölümüne taşıyan uygulama yeni sekmeli görünümüyle kullanıcılarının beğenisine sunulmuş durumda.

Daha fazla sosyal medya haberleri için sitemize abone olabilir ve buradan bizleri takip edebilirsin.