arama

  İngiltere Veliahtı Prens Charles Koronavirüse Yakalandı

  prens-charles-koronavirus-teknolama-min
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Selim Enes Erdoğan
  • Beğen
   Loading...

  İngiltere veliahtı Prens Charles, koronavirüse yakalandı. Bugün resmi olarak yayınlanan habere göre İngiltere prensi Charles, koronavirüs testi pozitif çıktı.

  71 yaşında olan İngiltere’nin veliahtı konumundaki Prens Charles, bugün yapılan koronavirüs testi sonucunda pozitif geri dönüş aldı. Salgın sonucu koronavirüse yakalandığı belirtilen prensin test sonucu ile birlikte sarayda büyük bir panik yaşandı.

  Karantina altında bulunan prensin eşi Camilla’da ise yapılan test sonucu negatif olduğu bildirildi. 93 yaşındaki Kraliçe Elizabeth, bundan yaklaşık 2 hafta önce veliaht prensi Charles ile görüntülenmişti. Durum böyle olunca tüm sarayda detaylı bir araştırma ve arıtılma sürecine girildi.

  Korona virüsü sebebi ile İngiltere şimdiye kadar 422 kişi kaybetti.

  Prens Charles Kimdir?

  14 Kasım 1948 tarihinde Buckinghan Sarayı içerisinde dünyaya gelen İngiltere prensi, Galler Prensi ve İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in oğlu durumunda. Ayrıca İngiliz Kraliyeti taht sıralamasında ise şu anda 1. sırada yer alarak veliaht konumunda bulunuyor. Bir kız iki erkek olmak üzere toplamda üç kardeşi bulunan prens, 1981 yılında Diana Frances Spencer ile evlenmiştir.

  Diana Spencer ile evliliğinden iki oğul dünyaya getiren Prens, 1996 yılında ise boşanarak, 2005 yılında ikinci evliliğine imza atmıştır. İkinci evliliğini Camilla Parker Bowles ile gerçekleştirmiştir.

  Şimdilerde ise Prens olarak sarayın işlerini gerçekleştiren Charles, bugün yapılan açıklamaya göre sarayda koronavirüse yakalanan ilk kişi oldu.

  Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüş ve önerilerinizi yorum olarak bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca daha fazla koronavirüs haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.

  editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ