e
sv

İlk Türk Instagram Dizisi ‘Gün On4’ Yayınlandı

ilk-turk-instagram-dizisi-gun-on4-teknolama-min
avatar

Selim Enes Erdoğan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Her geçen gün teknoloji, çok daha farklı bir hal almaya başlıyor. Henüz 4-5 yıl önce orijinal filmleri dijital ortamlarda izlemek zor bir durum iken, dün akşam saatlerinde Instagram dizisi bile yayınlandı. İlk Türk Instagram dzisi Gün On4 de artık yayınlandı.

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarının başında gelen Instagram, koronavirüs pandemisi ile birlikte insanların evlere hapsolmasından olumlu etkilendi. Instagram üzerinde bulunan her türlü kategoride içerik, canlı yayın ve paylaşımlar sayesinde kullanıcı sayısı artarken, çevrimci eğitimler, canlı konserler ve hatta diziler bile yayınlanmaya başladı.

5 yıl önce size Instagram üzerinde izlemek için özel bir dizi hazırlanacağını söylesek inanır mıydınız? Evet, artık sosyal medya dizileri diye bir kavram doğuyor. Birçok ülkede denenen çalışmalara Türkiye’de katılıyor. İlk Türk Instagram dizisi Gün On4, dün itibari ile yayınlandı.

Mini dizi olarak yayınlanan Gün On4, bir bölümü 8 dakikadan oluşan 10 bölüme olarak tamamlanacak. İlk bölümü 21 Mayıs yani dün, Meraklı Filmler Instagram hesabında yayınlandı.

Dizinin konusunda biraz değinecek olursak, tüm dünyayı etkisi altına almış koronavirüsten etkilendiğini söyleyebiliriz. Tamamen evde çekilen dizinin konusu, korona virüse yakalanmış bir polis memurunu konu alıyor.

Peki sence ilk Türk Instagram dizisi tutar mı? İnsanlar sosyal medya üzerinden kısa diziler izlemeye yatkın mı yoksa belli bir süre sonra unutulur gider mi? Sen de görüş ve düşüncelerini yorum olarak bizler ile paylaşabilirsin. Ayrıca daha fazla sinema haberleri için sitemize abone olabilir, sosyal medya kanallarımızdan bizleri takip edebilirsin.